/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
PRZEMYSŁ DRZEWNY

Zmiany w zarządzie spółek Paged Meble, Paged Pisz i Paged Morąg

Paged

Autor:
Źródło: Paged
Data: 2023-06-12


Z dniem 1. czerwca 2023r. w spółkach Grupy Paged: Paged Meble, Paged Pisz i Paged Morąg nastąpiły zmiany w składach ich zarządu.

Marek DecMarek DecFot. Paged

1. czerwca 2023r., Marek Dec rozpoczął pracę na stanowisku Dyrektora ds. Operacyjnych, obejmując funkcję członka zarządu w spółkach Paged Meble, Paged Pisz oraz Paged Morąg. Do zarządu Paged Meble, powołano także Piotra Zdrojewskiego, który z tą samą datą obejmie w niej stanowisko Dyrektora Finansowego. Jednocześnie Piotr Zdrojewski rozpocznie pracę jako Zastępca Dyrektora Finansowego w spółkach Paged Pisz i Paged Morąg, aby z dniem 1. września 2023r. objąć w nich funkcję Członka Zarządu i stanowisko Dyrektora Finansowego.

Nowi zarządzający zastępują odchodzących Krzysztofa Moraczewskiego oraz Marka Bednarza na stanowiskach Dyrektora Operacyjnego oraz Dyrektora Finansowego odpowiednio z dniem 1. czerwca 2023 oraz 1. września 2023.

Marek Dec, nowy Dyrektor Operacyjny i członek zarządu spółek Paged, posiada wieloletnie doświadczenie zdobyte w międzynarodowych firmach z branży e-commerce oraz konsorcjach budowlanych. Zarządzał projektami, koordynował wdrożenia nowych inwestycji na terenie Europy, projektował i wdrażał nowoczesne metody zarządzania w takich firmach jak Modivo SA, Amazon, Toto Construzioni Generali czy Strabag.

Piotr ZdrojewskiPiotr ZdrojewskiFot. Paged

Piotr Zdrojewski, nowy Dyrektor Finansowy i członek zarządu Paged Meble i przyszły członek zarządu Paged Pisz i Paged Morąg, ma 30 lat doświadczenia zawodowego w szeroko rozumianym obszarze zarządzania finansami przedsiębiorstw w tym przedsiębiorstw produkcyjnych na różnych etapach ich rozwoju. Działał w różnych sektorach gospodarki w Polsce i poza nią, pracował również w bankowości inwestycyjnej, komercyjnej i strategicznym doradztwie finansowym. Pracował m.in. w takich firmach jak: Citibank, KBC, PwC, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, spółce stoczniowej Grupy Przemysłowej Baltic.

-Zmiana na kluczowych stanowiskach zarządzających w spółkach Grupy Paged jest jednym z elementów realizacji planów dalszego rozwoju tych spółek, ich potrzeb w zakresie digitalizacji i automatyzacji, odpowiedzi na wymagania rynku w zakresie zrównoważonego rozwoju i innowacji - powiedział Daniel Ścigała, Przewodniczący Rad Nadzorczych spółek Paged Meble, Paged Pisz i Paged Morąg. -Jesteśmy jednym z największych producentów sklejek i krzeseł drewnianych w Europie, a nasz plan zakłada dalsze umacnianie pozycji rynkowej i budowanie nowych przewag. Przykładem takiego działania jest chociażby planowane na 14. czerwca 2023r., nowego Centrum Badań i Rozwoju Paged LabTech w Piszu, które jest jedynym takim ośrodkiem badawczym w Polsce - dodaje Ścigała.

Założony ponad 90 lat temu Paged jest obecnie jednym z pięciu największych producentów sklejki i trzecim największym producentem krzeseł drewnianych w Unii Europejskiej. Zatrudnia ponad 2000 osób i posiada łącznie siedem zakładów produkcyjnych w Polsce i Estonii. Oferuje innowacyjne rozwiązania i produkty, które znajdują zastosowanie w wielu branżach, takich jak: projektowanie wnętrz i wyposażenie wnętrz, budownictwo, transport i opakowania na blisko osiemdziesięciu rynkach na całym świecie.

Od 2019 roku Paged rozwija i wdraża innowacje technologiczne i produktowe w oparciu o unikalne kompetencje własnego centrum badawczo-rozwojowego Paged LabTech.

Spółki należące do Grupy Paged: Paged Pisz, Paged Morąg, Paged Eesti, Paged Trade, Paged Meble, Paged LabTech, Paged Deutschland oraz BUK Ltd. to część Grupy Thumos, prywatnego, polskiej grupy przemysłowo-inwestycyjnej.

Liczba wyświetleń: 1818


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA