/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
TARTACZNICTWO

Miliony strat po pożarze tartaku w Czarnej

Autor: oprac. red
Źródło: Straż Pożarna
Data: 2023-03-30


Straty po pożarze w tartaku w Czarnej k./Dębicy należącego do firmy Drewmar Marć mogą sięgnąć nawet kilkunastu milionów. Szczęśliwie nikt nie został ranny.

Miliony strat po pożarze tartaku w CzarnejMiliony strat po pożarze tartaku w CzarnejFot. PSP w Dębicy

Straż pożarna zgłoszenie o pożarze otrzymała w minioną niedzielę przed godziną ósmą. Ogień pojawił się w hali produkcyjnej tartaku o wymiarach 30 na 50m i rozprzestrzenił się na sąsiedni budynek gospodarczy. Istniała obawa, że obejmie większy teren zakładu, w tym silosy z pyłem drzewnym i drewno składowane na placu.

-Dlatego w pierwszej kolejności strażacy przystąpili do odcięcia ognia od tych obiektów - wyjaśniał bryg. Jacek Pawłowski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy.

W akcji gaśniczej trwającej blisko 10 godzin uczestniczyło 27 zastępów strażaków PSP o OSP z: Dębicy, Mielca, Ropczyc, Jasła, Łańcuta, Rzeszowa, Jaźwin, Czarnej, Róży, Chotowej, Głowaczowej, Grabin, Borowej, Żdżar, Starej Jastrząbki, Podlesia.

Spaleniu uległa hala produkcyjna wraz wyposażeniem, w tym specjalistycznymi maszyny. Szacowane wstępnie straty mogą sięgnąć nawet kilkunastu milionów złotych.

Prowadzone jest dochodzenie mające ustalić przyczyny pożaru. JAk informują lokalne media, właściciele wykluczają udział osób trzecich, prawdopodobnie doszło do zwarcia instalacji.

Liczba wyświetleń: 1631


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA