/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
WYDARZENIA

Abler i SWISS KRONO wspólnie od 25 lat w branży wnętrz i meblarstwa

Abler

Autor:
Źródło: Abler
Data: 2022-12-13


Tak ścisłe związki biznesowe zdarzają się bardzo rzadko. Abler, jedna z największych polskich sieci hurtowni wyposażenia wnętrz w 2022 r. świętuje 25-lecie, które jest wyjątkowe nie tylko ze względu na wieloletnią historię spółki. To także ćwierćwiecze związków handlowych z innym liderem branży wnętrz – marką SWISS KRONO.

Abler i SWISS KRONO wspólnie od 25 lat w branży wnętrz i meblarstwaAbler i SWISS KRONO wspólnie od 25 lat w branży wnętrz i meblarstwaFot. Abler

Abler  jest znaną w branży meblarskiej siecią sklepów oraz hurtowni, które oferują klientom sprzedaż materiałów do tworzenia ciekawych i funkcjonalnych mebli.

Firma rozpoczynała działalność w 1997r. Wtedy powstał w Toruniu pierwszy oddział sieci. Wynikało to z intuicji biznesowej współwłaścicieli firmy. Piotr Nowacki i Michał Przepierski odnotowali, że na toruńskiej mapie przedsiębiorstw brakuje firmy, która zapewniałaby jednocześnie materiały meblarskie oraz kluczowe usługi dla stolarzy.

W ten sposób właściciele zaczęli poszukiwać podmiotu, który mógłby zapewnić tego rodzaju produkty. Ważne było zaufanie – ówczesny Abler był debiutującym na rynku podmiotem bez szerokiej historii handlowej oraz dużego kapitału. Przedsiębiorcom zaufał ówczesny Kronopol – spółka z Żar, która specjalizowała się produkcji materiałów drewnopochodnych. W ten sposób zaczęła się wieloletnia współpraca, która dziś – jak zauważają obie strony – wykracza już poza sam biznes.

Debiutancki oddział Ablera – w końcówce lat 90. był to skromny magazyn i niewielkie biuro dla jednej zatrudnionej osoby odpowiedzialnej za zamówienia – szybko zaczął przyciągać uwagę lokalnych stolarzy. Zyski lokowano w rozwój następnych oddziałów. Tak Abler powiększył się o nowe lokalizacje.  

Obecnie mający 25 lat Abler posiada osiem oddziałów, na które składają się sklepy i hurtownie. Powstały w Toruniu, Bydgoszczy, Brodnicy, Inowrocławiu, Słupsku, Płocku, Kaliszu i Trójmieście.

Oferta SWISS KRONO – płyty meblowe i blaty kuchenne

W 2022r. Abler to niewątpliwie wyjątkowo szeroka oferta dla profesjonalnych stolarzy realizujących meble na zamówienie. Podstawą oferty handlowej sieci są materiały SWISS KRONO – wcześniej znanego jako Kronopol. W salonach Abler można ocenić kolorystykę i powierzchnię materiałów takich jak płyty meblowe i blaty kuchenne.

Bardzo ważne jest to, że dekory płyt i blatów to szeroka gama produktów. Nie ma wśród nich tylko wariantów drewna (tzw. dekory drewnopodobne) – mimo, że te pozostają nadal najchętniej wybieranym wariantem wśród klientów. Produkty SWISS KRONO są niewątpliwie dużo bardziej rozbudowane. Umożliwiają projektantom wnętrz bardzo duże możliwości gry kolorami i połączeń wzorów. Wyróżniają się m.in. płyty meblowe z nowej gamy barw. To np. dekory fantazyjne, tzw. metaliki oraz intrygujące unikolory. Wrażenie może robić mnogość wariantów. Kolekcja SWISS KRONO to ponad 150 dekorów płyt laminowanych. Jest również ok. 90 dekorów blatów kuchennych.

25 lat Ablera i SWISS KRONO

Abler przy okazji 25-lecia w 2022r. zaprosił swoich klientów na cykl pikników. Podczas tych imprez m.in. stolarze mogli dogłębnie poznać gamę kolorów i możliwości produktów SWISS KRONO.

Obchody ćwierćwiecza zakończyła specjalna gala sieci Abler. Goście – m.in. członkowie zarządu SWISS KRONO – z uznaniem wypowiadali się o rozwoju spółki, która dziś należy do największych podmiotów w branży meblarskiej w Polsce.

Zobacz szczegółowe informacje o ofercie obu marek na www.abler.pl oraz www.swisskrono.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA