Swiss Krono zakończyło inwestycję związaną z budową centrum logistycznego
-Dziś w Swiss Krono ładujemy rocznie 50.000 tirów, w tym procesie będą nas wspierać nowoczesne rozwiązania technologiczne oparte o technologię radiową, jak i laserową. W ten sposób skracamy czas dotarcia naszych produktów do klientów. Naszym kolejnym celem jest budowa zautomatyzowanego magazynu wysokiego składowania dla płyt meblowych oraz magazyn konfekcjonowania towarów - poinformował na spotkaniu Maciej Karnicki, Prezes Zarządu Swiss Krono sp. z o.o.
-Przy planowaniu tej inwestycji zadbaliśmy też o czynnik ludzki. Ważnym aspektem jest fakt, że czas załadunku ulegnie skróceniu o 20%, tym samym skróci się czas pobyty kierowcy na terenie naszej firmy. Wiemy też, jak ważne jest aby kierowcy po załadunku mogli chwilę odpocząć, wziąć prysznic czy też spożyć posiłek. W tym celu przygotowaliśmy specjalny węzeł sanitarny oraz stołówkę. Dodatkowo zadbaliśmy o bezpieczeństwo kierowców, jak i pracowników Swiss Krono, co ma niebagatelne znaczenie w obecnym czasie w kontekście globalnego zagrożenia dla zdrowia wynikających z COVID-19. System rejestracji, załadunku czy wyrejestrowania samochodu odbywa się bez konieczności interakcji kierowcy z pracownikami SWISS KRONO, jest bezobsługowy i intuicyjny. Wierzymy, że w ten sposób wpływamy bezpośrednio na jakość naszej obsługi, ale i bezpieczeństwo na drogach – podsumował Piotr Kaczmarek, Dyrektor ds. Logistyki w SWISS KRONO sp. z o.o.
Inwestycja jest odpowiedzią na zmieniające się potrzeby rynku szczególnie w zakresie logistyki. Generalną wykonawcą robót budowlanych była firma TANDEM sp. z o.o. z Żar.
Swiss Krono sp. o.o. jest częścią holdingu Swiss Krono Group (Ernst Kaindl). Fabryka w Żarach produkuje rocznie około 1,5 mln m3 różnego rodzaju płyt drewnopochodnych oraz eksportuje swoje wyroby do 70 krajów na wszystkich kontynentach. Aktualna oferta obejmuje produkty drewnopochodne z trzech branż – meblarskiej, budowlanej i wykończeniowej. W polskich zakładach zatrudnionych jest ponad 1.100 osób, a cała grupa Swiss Krono zatrudnia ponad 5.500 pracowników w Szwajcarii, Francji, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Ukrainie, Węgrzech oraz Rosji.
Komentarze
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz
Коментарі можуть залишати лише авторизовані користувачі. Увійти