DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Z Pilawy do Niemiec: urządzenia ogrodowe, zagrody dla koni

Autor:
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2005-05-13


Uruchomiony pod koniec 2003 roku Oddział Przerobu Drewna w Pilawie jest jedną z form działalności biznesowej Zespołu Składnic Lasów Państwowych w Siedlcach.

Choć spedycja drewna nadal pozostaje główną specjalnością Zespołu, to jednak dyrektor Grażyna Wereda uważa, że specyfika rynku drzewnego, jego uzależniona często od kaprysów natury chwiejność, każe poszukiwać różnego rodzaju rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo ekonomiczne całego przedsiębiorstwa. Zakład w Pilawie jest tego przykładem.

Zgodnie z pierwotnymi planami miała się tu odbywać produkcja desek do palet. Jednak w wyniku szybkiego rozeznania rynku podjęto decyzję, że zakład w Pilawie będzie wytwarzał przede wszystkim kołki toczone do urządzeń ogrodowych, do zagród na konie, itp. Zakupiono maszyny, które obrabiają drewno stosownie do wymagań odbiorcy (obtaczanie, fazowanie i ryglowanie) 90% tej produkcji wyjeżdża do Niemiec.

Oddział Przerobu Drewna w Pilawie dysponuje halą produkcyjną o powierzchni ok. 250 m2 (z dużym zapleczem socjalnym), na której ustawiono linię do obróbki elementów toczonych. Posiada także kontenerową suszarnię drewna, oraz trak.

Jest więc w pełni przygotowany do produkcji i sprzedaży szerokiego asortymentu zarówno desek, jak i elementów toczonych, według indywidualnych zamówień klientów. 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz