/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
BUDOWNICTWO DREWNIANE

Fabryka Konstrukcji Drewnianych: Rosnące straty i wysokie zadłużenie

Autor: oprac. red
Źródło: Fabryka Konstrukcji Drewnianych
Data: 2021-11-16


Grupa kapitałowa Fabryki Konstrukcji Drewnianych zamknęła trzeci kwartał 2021r. dużą stratą i potężnym zadłużeniem.

Fabryka Konstrukcji Drewnianych: Rosnące straty i wysokie zadłużenieFabryka Konstrukcji Drewnianych: Rosnące straty i wysokie zadłużenieFot. Fabryka Konstrukcji Drewnianych

W skład grupy kapitałowej FKD wchodzą spółki Dome International Sp. z o.o. (w przeszłości realizowała kontrakty na budowę magazynów soli. Obecnie
spółka nie prowadzi działalności gospodarczej i nie posiada istotnych aktywów), Drewex Sp. z o.o. (przedmiotem działalności spółki było przetwórstwo tartaczne oraz produkcja galanterii ogrodowej. Obecnie spółka nie prowadzi działalności gospodarczej), FKD Employees Sp. z o.o. (spółka celowa realizująca kontrakty na budowę magazynów soli oraz pozostałą produkcję).

W ciągu pierwszych trzech kwartałów 2021r. skonsolidowane przychody Fabryki Konstrukcji Drewnianych SA wyniosły 6,763 mln zł (2020: 6,470 mln zł). Na działalności operacyjnej spółka poniosła stratę w wysokości 285 tys. zł. wobec 1,125 mln zł zysku rok wcześniej. Strata netto sięgnęła 2,306 mln zł (2020: strata 94 tys. zł).

Fabryka Konstrukcji Drewnianych jest również mocno zadłużona. Całkowite wartość zobowiązań w grupie kapitałowej na koniec III. kwartału 2021r. wynosi 73,15 mln zł. Z tej kwoty 18 mln zł przypada na spółkę Drewex sp. z o.o., która obecnie nie prowadzi działalności operacyjnej i po 30. czerwca 2021r. złożyła wniosek o upadłość. Na Drewex przypada 2,95 mln zł zobowiązań finansowych, oraz 6,20 mln zł zobowiązań z tytułu ceł i podatków. Pozostałe zadłużenie Drewex to zobowiązania handlowe.

Drugim podmiotem z grupy kapitałowej nie prowadzącym działalności operacyjnej to Dome International sp. z o.o. Łączna wartość zobowiązań tej spółki wynosi 11,14 mln zł, z czego kwota 8,31 mln zł to
zobowiązania wobec podmiotów z grupy, a 2,82 mln zł to zobowiązania wobec innych podmiotów, w tym zobowiązania publiczno-prawne 1,69 mln zł.

FKD SA posiada też bardzo wysokie saldo zapadłych i niewykupionych obligacji. Łączne wartość netto obligacji na dzień 30. września 2021 bez uwzględnienia zapadłych i nie zapłaconych odsetek wynosiło ponad 22,099 mln zł.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz