/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
TARTACZNICTWO

Seria śmiertelnych wypadków w tartakach

Drewno.pl

Autor: oprac. dja
Źródło: Drewno.pl
Data: 2021-08-04


Do serii śmiertelnych wypadków doszło w ostatnich dniach w tartakach na terenie Polski. W wyniku tragicznych zdarzeń nie żyją trzy osoby.

Seria śmiertelnych wypadków w tartakachSeria śmiertelnych wypadków w tartakachFot. D.Jabłoński

Tartak w Dziemianach
13. lipca w zakładzie przemysłu drzewnego w Dziemianach koło Kościerzyny pod kołami ładowarki typu fadroma zginął 67-letni mężczyzna. Do wypadku doszło w nocy, ok. godz 23:00. Kierujący pojazdem 57-latek, podczas cofania nie zauważył i najechał na pracownika pełniącego funkcję dozorcy. Mężczyzna zmarł na miejscu. Jak ustaliła policja, kierowca był trzeźwy. Szczegółowe badania ładowarki mają wykazać, czy była ona sprawna.

Tartak w Wąsoszu Górnym
Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w poniedziałek, 19. lipca w tartaku w Wąsoszu Górnym w gminie Popów. Zdarzenie miało miejsce ok. godz. 14:00. Według wstępnych ustaleń 59-letni pracownik tartaku zginął uderzony ciężkim drewnianym elementem. Obrażenia okazały się śmiertelne.

Tartak w Rytlu
2. sierpnia w godzinach popołudniowych w tartaku w Rytlu w gminie Czersk z pracującej maszyny wystrzeliła drewniana listwa, która uderzyła 44-letniego pracownika w okolice klatki piersiowej. Pomimo udzielonej pomocy medycznej 44-letni mężczyzna zmarł w wyniku poniesionych obrażeń.

We wszystkich przypadkach postępowanie wyjaśniające prowadzi policja i prokuratura. Sprawami zajmuje się również Państwowa Inspekcja Pracy


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz