/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
LEŚNICTWO

Zmiana na stanowisku dyrektora RDLP Poznań

Lasy Państwowe

Autor: oprac. red
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2021-08-02


W nieco ponad rok nastąpiła po raz trzeci zmiana na stanowisku dyrektora regionalnej dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu.

Zmiana na stanowisku dyrektora RDLP PoznańZmiana na stanowisku dyrektora RDLP PoznańFot. Lasy Państwowe

Dziś (02. sierpnia), na stanowisko dyrektora RDLP w Poznaniu powołany został Andrzej Konieczny. Do kwietnia b.r. pełnił funkcję dyrektora generalnego Lasów Państwowych. Decyzję o powołaniu podjął Józef Kubica, który od kwietnia jest p.o. dyrektora generalnego Lasów Państwowych.

Konieczny zastąpił Jana Banackiego, który został odwołany w ubiegłym tygodniu (28. lipca), zgodnie ze standardem Lasów Państwowych - bez podania przyczyn. Banacki pełnił funkcję dyrektora RDLP od maja ubiegłego roku, po tym jak zaledwie po dwóch dniach od powołania, z funkcji musiała zrezygnować Ewa Jedlikowska. Jak się bowiem okazało, nie spełniała podstawowych wymogów formalnych by objąć to stanowisko. Aktualnie Jedlikowska pełni funkcję p.o. dyrektora Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie. (Więcej na ten temat tutaj >>>)

Andrzej Konieczny jest absolwentem Wydziału Leśnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na kierunku leśnictwo. W 2004 roku otrzymał tytuł doktora nauk ekonomicznych. W pracy doktorskiej zajmował się zagospodarowaniem obszarów wiejskich w ramach wykonania ustawy o przeznaczeniu gruntów rolnych do zalesienia w perspektywie przed przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej. Ukończył także studia podyplomowe Master of Business Administration University of Illinois we współpracy z Politechniką Lubelską oraz studia podyplomowe Finanse i Rachunkowość Przedsiębiorstw na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu w Białymstoku.

Swoją karierę w Lasach Państwowych rozpoczął w 1996 roku. Pracował na różnych stanowiskach i w różnych nadleśnictwach m.in. w Nadleśnictwie Chotyłów i Nadleśnictwie Pomorze. Odbył też staże zawodowe w administracji leśnej Szwajcarii i Niemiec. W latach 2006-2008 pełnił funkcję dyrektora ekonomicznego w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie. Związany był również z Dyrekcją Generalną Lasów Państwowych w Warszawie jako jeden z jej inspektorów.

W latach 2013-2014 jako nadleśniczy kierował Nadleśnictwem Białowieża. Od 19. listopada 2018r. do 18. stycznia 2018r. był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Środowiska. Następnie został powołany na stanowisko dyrektora generalnego Lasów Państwowych, które to obejmował do 9. kwietnia 2021r.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Dlaczego został odwołany ze stanowiska dyrektora generalnego? [1]

Wrinks [173]Odpowiedz na ten komentarz2021-08-02 21:21:29

Zgłoś nadużycie

Bo nie miał legitymacji partyjnej Solidarnej Polski...

Michał [147]Odpowiedz na ten komentarz2021-08-03 10:10:20

Zgłoś nadużycie

czy to jest już kabaret czy jeszcze nie? [1]

w Poznaniu na ul.Gajowej pan dyrektor buduje sobie zaufane otocznie...lądują kolejni "spadochroniarze" z daleka i rozumiałbym - gdyby to była prywatna firma, a jest to nadal nasza - obywateli - organizacja. Jaka jest motywacja? - gdzie się tego nauczył?
Jakie są OGROMNE koszty tych relokacji? - a niszczenie zaufania?

halo gołuchów? - wszyscy to widzimyLeo Wrinks [13]Odpowiedz na ten komentarz2022-03-17 20:07:42

Zgłoś nadużycie

jednak kabaret

i wstyd pozostaje. Czegoś takiego w Poznaniu i w Wielkopolsce jeszcze nie było.

Wrinks [173]Odpowiedz na ten komentarz2022-03-18 23:20:38

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA