/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
TARTACZNICTWO

Tartak w Chociwlu nie zostanie zamknięty

Autor: oprac. dja
Źródło: Biomasa Partner Group
Data: 2021-03-17


IKEA Industry Poland sprzedała tartak w Chociwlu. Nabywcą jest Biomasa Partner Group, producent peletu. Wcześniej IKEA informowała o zamknięciu zakładu.

Logotyp nowego właściciela zawiśnie na budynku tartaku w najbliższej przyszłości.Logotyp nowego właściciela zawiśnie na budynku tartaku w najbliższej przyszłości.Fot. Biomasa Partner Group

Z dniem 1. marca br. spółka Biomasa Partner Group przejęła tartak w Chociwlu (woj. zachodniopomorskie), należący dotychczas do IKEA Industry Poland.

-Przejęcie zakładu w Chociwlu to dla nas ogromne wyzwanie i duża szansa. Dzięki przejęciu tartaku poszerzymy naszą ofertę produktową działając w ramach tej samej branży. Niezmiernie istotnym elementem przejęcia, zarówno dla strony sprzedającej, jak i kupującej, było kontynuowanie pracy tartaku, zapewnienie ciągłości produkcji i przede wszystkim utrzymanie dotychczasowego zatrudnienia. Wspólnie z kierownictwem IKEA Industry, wypracowaliśmy najlepszy plan z myślą o zatrudnionych tam pracownikach. Jest nam niezmiernie miło, że zespół pracujący w Chociwlu będzie nas wspierał w dalszym rozwoju - mówi Magdalena Rosiak, Wiceprezes Zarządu Biomasa Partner Group. W transakcji doradzała kancelaria prawna Grant Thornton. Wartości umowy nie ujawniono.

Przyszłość tartaku w Chociwlu od dłuższego czasu stała pod znakiem zapytania. Jesienią 2019r. pojawiły się pierwsze oficjalne informacje na temat ewentualnego zamknięcia zakładu przez IKEA. Termin zakończenia produkcji ustalono wtedy na połowę 2020r. Uzasadnieniem decyzji był fakt, że tartak nie spełniał wymagań w zakresie warunków pracy, do których dąży IKEA, a jego działalność dla koncernu nie jest ekonomicznie uzasadniona. (Więcej: IKEA kończy produkcję w tartaku w Chociwlu

Teraz, jak zapewnia Biomasa Partner Group, tartak w Chociwlu nie tylko nie zostanie zlikwidowany, ale wręcz przeciwnie, będzie modernizowany i unowocześniany, zapewniając nowe możliwości rozwoju z uwzględnieniem troski o środowisko naturalne. -Pozyskując w zrównoważony sposób surowce i materiały oraz wykorzystując nowoczesne technologie, będziemy tworzyć produkty nie tylko wysokiej jakości, ale również przyjazne środowisku. IKEA Industry stworzyła solidne fundamenty do dalszego rozwoju, a dzięki know-how i zaangażowaniu całego zespołu, w przyszłości zrealizujemy zaplanowane cele biznesowe - dodaje Magdalena Rosiak.

***

Biomasa Partner Group to polski producent i dostawcą ekologicznego i certyfikowanego pelletu drzewnego En Plus A1 i Din Plus, pelletu ze słomy: energetycznego i ściółkowego - wykorzystywanego w hodowli koni, drobiu, bydła i trzody chlewnej, brykietu drzewnego, surowca do produkcji pelletu oraz biomasy drzewnej na cele energetyczne. Posiada trzy zakłady produkcyjne zlokalizowane w Runowie Pomorskim, Chociwlu oraz Ząbkowicach Śląskich. Jest właścicielem marek: Excellent Selection, Premium Selection, Economy Selection - pellet drzewny oraz marki OnDry - pellet ze słomy. Swoje produkty dostarcza na rynek polski oraz na rynki zagraniczne w całej Europie. Firma świadczy także kompleksowe usługi transportowe, spedycyjne i logistyczne (TSL).

Tartak w Chociwlu został zakupiony przez koncern IKEA w 1993 roku. Jego roczna zdolność przerobową to ok. 150 tys. m3 surowca drzewnego. Zakład produkował w ciągu roku ok. 80 tys. m3 tarcicy sosnowej rocznie. Większość produkcji trafiała do fabryk IKEA w Resku i Stepnicy, gdzie wykorzystywana była do produkcji gotowych mebli z drewna litego. W tartaku zatrudnionych jest ok. 130 pracowników. Od 1 marca 2021 roku właścicielem tartaku jest firma Biomasa Partner Group.

Tartak w Chociwlu nie zostanie zamknięty (Zdjęcia: 2)

Logotyp nowego właściciela zawiśnie na budynku tartaku w najbliższej przyszłości.Plac surowca w tartaku w Chociwlu

Liczba wyświetleń: 3275


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA