/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
PRZEMYSŁ DRZEWNY

Grupa JAF kończy produkcję forniru w rumuńskim Braszowie

Autor: oprac. red
Źródło: Bizbrasov.ro
Data: 2020-07-29


Austriacka Grupa JAF podjęła decyzję o zaprzestaniu produkcji forniru realizowanej przez spółkę zależną JF Furnir s.r.l. W rumuńskim zakładzie zlokalizowanym w miejscowości Braszów (Brasov) od 2007r. produkowane są forniry z europejskich gatunków drzew.

Grupa JAF kończy produkcję forniru w rumuńskim BraszowieGrupa JAF kończy produkcję forniru w rumuńskim BraszowieFot. JF Furnir

Wstrzymanie produkcji nastąpi w październiku 2020r., o czym pod koniec lipca poinformowani zostali pracownicy firmy. Zamknięcie będzie miało wpływ tylko na produkcję okleiny surowej. W Braszowie kontynuowana będzie produkcja tarcicy liściastej, drewna modyfikowanego termicznie, sortowanie i łączenie forniru.

Według komunikatu Grupy JAF, zatrzymana linia produkcyjna, przynajmniej w najbliższym czasie, nie zostanie zdemontowana. W ten sposób firma chce zachować możliwość ewentualnego przywrócenia produkcji.

Grupa JAF jest dużym europejskim dostawcą fornirów i nie zamierza wycofywać się z tego rynku. Firma planuje zlecać produkcję okleiny surowej zewnętrznym producentom.

JF Furnir w Braszowie zatrudnia obecnie ok. 300 pracowników. 2019r. spółka zamknęła przychodami na poziomie 116,98 mln lei (ok. 24,5 mln euro) czyli poziomie podobnym jak w roku 2018r. Niestety istotnie wzrosły straty spółki. Według portalu Bizbrasov.ro wyniosły one w ubiegłym roku 47,34 mln euro, wobec 1 mln euro straty w 2018r.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA