/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
LEŚNICTWO

Minister Środowiska spotkał się z kierownictwem Lasów Państwowych oraz częścią związków zawodowych leśników

Autor: oprac. red
Źródło: Związku Leśników Polskich w Rzeczypospolitej Polskiej
Data: 2020-06-03


"Sytuacja gospodarcza Lasów Państwowych jest coraz lepsza i stabilizuje się, lecz od lat nie była tak „kiepska”. Sytuacja ekonomiczna jest niepewna." - m.in. taką informację przekazał uczestnikom spotkana minister Michał Woś według relacji Związku Leśników Polskich w Rzeczypospolitej Polskiej.

Minister Środowiska Michał Woś Minister Środowiska Michał Woś Fot. Ministerstwo Środowiska

2. czerwca br. w siedzibie Ministerstwa Środowiska w Warszawie odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli: Michał Woś - Minister Środowiska, Andrzej Konieczny - Dyrektor Generalny Lasów Państwowych wraz z zastępcami - Bogusławem Piątkiem i Krzysztofem Janeczko oraz przedstawiciele związków zawodowych: ZLP w RP, KSPLiOŚ ZZ „Budowlani” oraz KSDiOŚ NSZZ „Solidarność”- 80 i ZZ PTL.

W spotkaniu nie wzięły udziału KSPL NSZZ „Solidarność" oraz KSZNOŚiL NSZZ „Solidarność”.

Przed spotkaniem Przewodniczący ZLP w RP, KSPLiOŚ ZZ „Budowlani” oraz KSDiOŚ NSZZ „Solidarność”- 80 podpisali i następnie w trakcie spotkania przekazali Ministrowi Środowiska, stanowisko tychże związków, odnośnie pisma dotyczącego wotum nieufności, jakie w połowie maja wobec dyrektora generalnego Lasów Państwowych wystosowały nieuczestniczące w spotkaniu KSPL NSZZ „Solidarność" oraz KSZNOŚiL NSZZ „Solidarność”. (Więcej na ten temat tutaj >>>)

Sygnatariusze pisma odcinają się do wotum nieufności wobec kierującego Lasami Państwowymi Andrzeja Koniecznego. "Lasy Państwowe są naszym dobrym pracodawcą, z którym związaliśmy naszą przeszłość i wiążemy teraźniejszość, ale także przyszłość. W swojej statutowej działalność mamy liczne, szerokie zadania, które szczególnie w obecnym czasie światowego kryzysu, spowodowanego pandemią wirusa SARS-CoV-2, powinny skupić się na wspólnej trosce o warunki pracy naszych członków, na obronie interesów polskiego leśnictwa oraz na wspieraniu dalszego dobrego funkcjonowania PGL Lasy Państwowe" - piszą związkowcy.


Jak poinformował Związek Leśników Polskich w RP podczas spotkania Minister Michał Woś przekazał następujące informacje:

  • Sytuacja gospodarcza Lasów Państwowych jest coraz lepsza i stabilizuje się, lecz od lat nie była tak „kiepska”. Sytuacja ekonomiczna jest niepewna.
  • Procedowana jest bardzo ważna i potrzebna ustawa o odnawialnych źródłach energii, w której będzie zawarta, długo oczekiwana przez leśników, definicja drewna energetycznego. Umożliwi ona Lasom Państwowym sprzedaż tegoż drewna, co niewątpliwie wpłynie na stabilizację gospodarki leśnej. Rada Ministrów przyjęła tę ustawę i została ona skierowana do Sejmu. Został złożony również wniosek do Komisji Europejskiej o notyfikację tej ustawy. Minister Środowiska jest dobrej myśli. Uważa, że ustawa trafi pod obrady Sejmu jeszcze w czerwcu br. i zostanie uchwalona. Minister Środowiska uważa, że jest to bardzo ważna sprawa dla gospodarki Lasów Państwowych i kraju.
  • Minister Środowiska Michał Woś jednoznacznie określił się, że w pełni ufa Dyrektorowi Generalnemu Lasów Państwowych Andrzejowi Koniecznemu. Nie ma akceptacji do działań KSPL NSZZ „Solidarność” i KSZNOŚiL NSZZ „Solidarność” w temacie wotum nieufności dla Dyrektora Generalnego LP. Minister Środowiska Michał Woś stwierdził, że „nie moją rolą są układanki polityczne i partyjniactwo, ale troska o polską przyrodę, Lasy Państwowe i leśników”. Zapewniał, że nie będzie roszad kadrowych związanych z polityką. Natomiast liczą się kompetencje i przygotowanie do pełnienia różnych stanowisk w LP. (Zobacz również: Minister Woś przejmuje Lasy Państwowe >>>)

Michał Woś potwierdził również uruchomienie awansów dla 1/3 załogi Lasów Państwowych od lipca br.

Przewodniczący Związku Leśników Polskich w RP Jarosław Szałata omówił obecną sytuację leśników i złożył wniosek do Ministra Środowiska Michała Wosia o uruchomienie nagrody z okazji Dnia Lasu dla wszystkich pracowników Lasów Państwowych w równym wymiarze. Jak poinformowano, minister stwierdził, że w porozumieniu z Dyrektorem Generalnym LP rozważy sprawę i w zależności od możliwości ustosunkuje się do tego wniosku.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Głęboka orka pod odnowienia

Pan Minister z pewnością zaorał wszystkich swoim doświadczeniem! :-)

Szymon [8]Odpowiedz na ten komentarz2020-06-05 17:48:32

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz