/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PRZEMYSŁ DRZEWNY

GUS: Produkcja branży drzewnej dużo niższa niż przed rokiem, ale są wyjątki

GUS

Autor: oprac. red
Źródło: GUS
Data: 2020-05-26


Główny Urząd Statystyczny w ostatnich dniach opublikował dane dotyczące wielkości produkcji za pierwszy kwartał 2020r. oraz wstępne dane dotyczące wartości produkcji sprzedanej w kwietniu.

GUS: Produkcja branży drzewnej dużo niższa niż przed rokiem, ale są wyjątkiGUS: Produkcja branży drzewnej dużo niższa niż przed rokiem, ale są wyjątkiFot. D.Jabłoński

Według wstępnych danych w kwietniu br., w stosunku do ubiegłego roku, spadek wartoś ci produkcji sprzedanej odnotowano w 30 spośród 34 działów przemysłu. W branżach opartych na przerobie drewna największy spadek odnotowano w przypadku produkcji mebli. Wartość sprzedaży uzyskanej przez przedsiębiorstwa tego sektora zatrudniające conajmniej 10 osób była aż o 50,4% niższa niż przed rokiem.

Znaczący spadek sprzedaży zanotowały również firmy zaliczane do sektora produkcji wyrobów z drewna, korka, słomy i wikliny. Wyniósł on 25,4%. Najodporniejszy na pandemię koronawirusa okazał się sektor produkcji papieru i wyrobów z papieru, który zanotował sprzedaż o 6,4% niższą niż przed rokiem.

Z kolei z bardziej szczegółowych danych dotyczących wielkości produkcji w pierwszym kwartale br. wyciągnąć można inne ciekawe wnioski. Zgodnie z przewidywaniami w większości grup wyrobów w pierwszych trzech miesiącach 2020 zanotowano spadek, jednak jest on bardzo zróżnicowany. Największe spadki dotyczą oklein i tarcicy iglastej. Są również grupy, którym pandemia nie zaszkodziła: sklejki, płyty drewnopochodne, podłogi warstwowe oraz okna i drzwi balkonowe z drewna.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz