/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PRZEMYSŁ DRZEWNY

Södra: Wyniki finansowe I kwartału jeszcze bez wpływu koronawirusa

Södra

Autor: oprac. red
Źródło: Södra
Data: 2020-05-11


Kolejna firma z czołówki skandynawskich przedsiębiorstw branży drzewnej opublikowała dane finansowe za I kwartał 2020r. Jak poinformował zarząd Södry, pomimo spadku sprzedaży o 12% i obniżenia rentowności, na wyniki początku roku nie miał wpływu koronawirus.

Södra: Wyniki finansowe I kwartału jeszcze bez wpływu koronawirusaSödra: Wyniki finansowe I kwartału jeszcze bez wpływu koronawirusaFot. Södra

Pomimo dramatycznie zmienionych warunków rynkowych związanych z pandemią COVID-19, wskaźniki produkcji w zakładach Södra osiągnięte w pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku, pozostały wysokie i stabilne. Skonsolidowana przychody w tym okresie sięgnęły 5,576 mld koron szwedzkich (ok. 574 mln USD), co oznacza spadek o 12% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Zysk operacyjny był niższy niż w ubiegłym roku i wyniósł 227 mln koron (ok. 23,4 mln USD). Jak podkreśla zarząd spółki, spadek rentowności wynikał z niższych poziomów cen ścieru drzewnego i tarcicy. Wynik odpowiada marży operacyjnej wynoszącej 4%. Zwrot z zaangażowanego kapitału wyniósł również 4%.

-W wyniku trwającego globalnego rozprzestrzeniania się COVID-19 warunki działania zmieniły się dramatycznie pod koniec pierwszego kwartału. Södra podjęła szereg kroków w celu ochrony zdrowia swoich pracowników, klientów i dostawców, ale także wszelkich innych, z którymi mamy kontakt - poinformował Peter Karlsson, pełniący funkcję prezesa i dyrektora generalnego Södra.

-Spowolnienie gospodarcze trwające od 2019r. zostało zastąpione ogólnym spadkiem podaży i popytu z powodu wybuchu COVID-19. Jego konsekwencje są obecnie trudne do przewidzenia. Niemniej wynik pierwszego kwartału był zgodny z oczekiwaniami - powiedział Karlsson. -Popyt na podstawowe produkty Södra był korzystny, chociaż ceny ścieru drzewnego i tarcicy pozostawały w minionym kwartale na niskim poziomie, choć nieco wyższe na koniec kwartału w porównaniu z początkiem roku - dodał.

O wynikach finansowych uzyskanych w I kwartale minionego roku przez skandynawskie koncerny drzewne pisaliśmy w artykule Skandynawski przemysł drzewny bez wpływu pandemii.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz