/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
PRZEMYSŁ DRZEWNY

Södra: Wyniki finansowe I kwartału jeszcze bez wpływu koronawirusa

Södra

Autor: oprac. red
Źródło: Södra
Data: 2020-05-11


Kolejna firma z czołówki skandynawskich przedsiębiorstw branży drzewnej opublikowała dane finansowe za I kwartał 2020r. Jak poinformował zarząd Södry, pomimo spadku sprzedaży o 12% i obniżenia rentowności, na wyniki początku roku nie miał wpływu koronawirus.

Södra: Wyniki finansowe I kwartału jeszcze bez wpływu koronawirusaSödra: Wyniki finansowe I kwartału jeszcze bez wpływu koronawirusaFot. Södra

Pomimo dramatycznie zmienionych warunków rynkowych związanych z pandemią COVID-19, wskaźniki produkcji w zakładach Södra osiągnięte w pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku, pozostały wysokie i stabilne. Skonsolidowana przychody w tym okresie sięgnęły 5,576 mld koron szwedzkich (ok. 574 mln USD), co oznacza spadek o 12% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Zysk operacyjny był niższy niż w ubiegłym roku i wyniósł 227 mln koron (ok. 23,4 mln USD). Jak podkreśla zarząd spółki, spadek rentowności wynikał z niższych poziomów cen ścieru drzewnego i tarcicy. Wynik odpowiada marży operacyjnej wynoszącej 4%. Zwrot z zaangażowanego kapitału wyniósł również 4%.

-W wyniku trwającego globalnego rozprzestrzeniania się COVID-19 warunki działania zmieniły się dramatycznie pod koniec pierwszego kwartału. Södra podjęła szereg kroków w celu ochrony zdrowia swoich pracowników, klientów i dostawców, ale także wszelkich innych, z którymi mamy kontakt - poinformował Peter Karlsson, pełniący funkcję prezesa i dyrektora generalnego Södra.

-Spowolnienie gospodarcze trwające od 2019r. zostało zastąpione ogólnym spadkiem podaży i popytu z powodu wybuchu COVID-19. Jego konsekwencje są obecnie trudne do przewidzenia. Niemniej wynik pierwszego kwartału był zgodny z oczekiwaniami - powiedział Karlsson. -Popyt na podstawowe produkty Södra był korzystny, chociaż ceny ścieru drzewnego i tarcicy pozostawały w minionym kwartale na niskim poziomie, choć nieco wyższe na koniec kwartału w porównaniu z początkiem roku - dodał.

O wynikach finansowych uzyskanych w I kwartale minionego roku przez skandynawskie koncerny drzewne pisaliśmy w artykule Skandynawski przemysł drzewny bez wpływu pandemii.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA