/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
OPAKOWANIA

Ogromne zniszczenia po pożarze w firmie Drewland - trwa zbiórka w celu uratowania firmy

Autor: oprac. red
Źródło: Pomagam.pl
Data: 2020-04-16


6. kwietnia na terenie zakładu produkcyjnego Drewland w Pokrzywniakach k. Sieradza wybuchł pożar, który całkowicie zniszczył infrastrukturę firmy zajmującej się produkcją palet. Trwa społeczna zbiórka mająca na celu uratować ją przed bankructwem.

Ogromne zniszczenia po pożarze w firmie Drewland - trwa zbiórka w celu uratowania firmyOgromne zniszczenia po pożarze w firmie Drewland - trwa zbiórka w celu uratowania firmyFot. OSP Brąszewice

W trwającej 10 godzin akcji gaszenia pożaru wzięło udział blisko 140 strażaków z 33 zastępów. Niestety ogień zajął i zniszczył halę produkcyjno-magazynową o powierzchni ok. 1000 m2 wraz z maszynami i wyposażeniem, wiatę magazynową o powierzchni 300 m2, a także dwie kotłownie. Spłonęło 35 tysięcy palet wraz z surowcem do ich produkcji. Zniszczony zostały samochód dostawczy. Ogień uszkodził również dom właścicieli, nadpalony został dach, a jego wnętrze okopcone. Według wstępnych szacunków Straży Pożarnej, spaleniu uległo mienie o wartości ok. 1,8 mln zł.

-Są to niewyobrażalne straty, które w obecnej sytuacji stawiają firmę, jak i jej właścicieli przed widmem bankructwa. Jako rodzina, znajomi i sąsiedzi firmy Drewland, mieszczącej się we wsi Pokrzywniaki, w powiecie sieradzkim, podejmujemy się próby pomocy właścicielom firmy, którzy do niedawna sami wspierali lokalne inicjatywy, szkoły i najbardziej potrzebujących.Dla takich małych, lokalnych firm liczy się każda pomoc, każdy gest - apeluje o pomoc Alicja Paś, organizatorka zbiórki założonej na pomagam.pl.

Więcej szczegółów na temat akcji wsparcia na stronie https://pomagam.pl/pomocdladrewlandu

 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz