/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
LEŚNICTWO

Porażka dodatkowych aukcji systemowych na drewno z Lasów Państwowych

Drewno.pl

Autor: Dominik Jabłoński
Źródło: Drewno.pl
Data: 2020-04-02


Niecałe 17% drewna wystawionego do sprzedaży przez Lasy Państwowe w dodatkowej procedurze aukcji systemowych znalazło nabywców.

Porażka dodatkowych aukcji systemowych na drewno z Lasów PaństwowychPorażka dodatkowych aukcji systemowych na drewno z Lasów PaństwowychFot. D.Jabłoński

Lasy Państwowe na podstawie Decyzji nr 28 Dyrektora Generalnego LP z dnia 12. marca 2020r. zorganizowały dodatkową turę sprzedaż surowca drzewnego w procedurze aukcji systemowych. Oferta sprzedaży objęła ponad 595 tys. m3 drewna z nadleśnictw należących do regionalnych dyrekcjach Lasów Państwowych w Katowicach, Łodzi, Radomiu, Warszawie i Wrocławiu.

Oferta dotyczyła surowca iglastego (sosnowe, świerkowe i jodłowe) średniowymiarowego, w grupach grupa handlowa S_S2A; sortyment S2A oraz ogólnego przeznaczenia S_S2A_OP; S2AP.

Jak poinformowała nas Anna Malinowska, rzecznik prasowy Lasów Państwowych, dodatkowa tura sprzedaży zorganizowana została "Mając na względzie jak najbardziej efektywne zagospodarowanie drewna, które było oferowane w procedurach sprzedaży na 2020r., lecz nie znalazło nabywców lub w ramach zawartych umów nie zostało odebrane zgodnie z ustalonym harmonogramem".

Sprzedaż okazała się fiaskiem. Łączna sprzedano nieco ponad 100 tys. m3 drewna czyli 16,8% wystawionego na aukcjach surowca.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz