/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
USŁUGI LEŚNE

Kosianiak-Kamysz z interpelacją w sprawie współpracy Lasów Państwowych z przedsiębiorstwami leśnymi

Drewno.pl

Autor: Władysław Kosiniak-Kamysz /oprac. red
Źródło: Drewno.pl
Data: 2020-04-02


30. marca br. poseł na Sejm RP Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL) złożył do Ministra Klimatu Michała Kurtyki interpelację w sprawie sytuacji panującej w sektorze usług leśnych, w kontekście ich współpracy z Lasami Państwowymi. Zapytanie związane jest z docierajacymi również do portalu Drewno.pl informacjami o wstrzymywaniu pozyskania drewna przez Lasy Państwowe, co dla cząści zakładów usług leśnych oznacza brak zleceń.

Kosianiak-Kamysz z interpelacją w sprawie współpracy Lasów Państwowych z przedsiębiorstwami leśnymiKosianiak-Kamysz z interpelacją w sprawie współpracy Lasów Państwowych z przedsiębiorstwami leśnymiFot. D.Jabłoński

Szanowny Panie Ministrze!

Przyjęty przez centralne władze naszego państwa program walki z rozlewającą się po kraju pandemią oraz wkomponowany w ten pion działalności państwa program ratunkowo-osłonowy dla licznej statystycznie grupy małych przedsiębiorstw, już w fazie wstępnej realizacji wyłania zarówno jego słabe strony, jak i pominięcia. W tym przypadku chodzi zwłaszcza o podmioty gospodarcze, które od dawna istnieją na rynku, ale nie znalazły się w grupie przedsiębiorstw objętych systemem ekonomicznej osłony.

W kontekście zamieszczonych wyżej ogólnych uwag pragnę zaznaczyć, że w ostatnich dniach do mojego biura poselskiego dotarły pisma redagowane przez przedsiębiorców leśnych, świadczących swoje usługi w sektorze leśno-drzewnym i współpracujących z przedsiębiorstwem Lasy Państwowe. Przywołany wyżej ten duży podmiot gospodarczy eksponuje ekonomiczne efekty swojej działalności, natomiast w owym budzącym zresztą szacunek rachunku nie wykazuje godnego uwagi wkładu, jaki w owe finalne wyniki wnosi masa drobnych przedsiębiorstw leśnych.

Z docierających do mnie i groźnie brzmiących informacji wynika bowiem, że główny gospodarczy partner owych przedsiębiorstw, czyli Lasy Państwowe jednostronnie odstępuję od współpracy ze swym tak ważnym logistycznie zapleczem, a w efekcie te małe przedsiębiorstwa tracą front pracy, ponieważ ich wysoce specjalistycznych usług nie potrzebuje żaden inny działający w tym obszarze podmiot. To nagłe zerwanie współpracy dotychczasowy partner Lasy Państwowe, tłumaczą potrzebą troski o własnych pracowników. W efekcie na przysłowiowym lodzie pozostawia tych, którzy wnieśli bardzo duży wkład w gospodarcze wyniki działalności Lasów Państwowych. Dlatego pytam:

Dlaczego władze przedsiębiorstwa Lasy Państwowe tak skrajnie formalistycznie potraktowały swoich lojalnych i długoletnich partnerów, czyli drobnych przedsiębiorców leśnych?

Co zamierza zrobić Pan Minister, by ci pozbawieni frontu pracy drobni przedsiębiorcy przetrwali najgorszy dla siebie okres, skoro wiadomo, że staną się niezbędni, gdy pojawi się szansa pełnej odbudowy szerokiego profilu firmy Lasy Państwowe?

Z poważaniem
Władysław Kosiniak-Kamysz
Poseł RP


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Pan poseł pomylił adresy. Od 5. marca Lasy Państwowe podlegają pod ...

Ministerstwo Środowiska, któremu szefuje Michał Woś.

Michał [141]Odpowiedz na ten komentarz2020-04-03 13:33:11

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz