/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MATERIAŁY OPAŁOWE

Obniżona stawka VAT na drewno kominkowe obowiązuje do lipca

Drewno.pl

Autor: oprac. red
Źródło: Drewno.pl
Data: 2020-03-24


Nowa matryca stawek podatku VAT, która miała obowiązywać od 1. kwietnia br. wejdzie w życie dopiero 1. lipca. Do tego czasu na drewno kominkowe obowiązywać będzie obniżona stawka VAT w wysokości 8%.

Obniżona stawka VAT na drewno kominkowe obowiązuje do lipcaObniżona stawka VAT na drewno kominkowe obowiązuje do lipcaFot. D.Jabłoński

Nowelizacja VAT z lipca ubiegłego roku związana jest z uproszczeniem stawek podatku VAT dla różnych grup produktów. Zmiana objęła miedzy innymi drewno opałowe / kominkowe, na które wciąż jeszcze obowiązuje obniżona stawka podatku VAT w wysokości 8%. Nowa matryca likwiduje ten wyjątek i podobnie jak dla innych produktów z drewna, podnosi go do poziomu podstawowego w wysokości 23%.

Nowelizacja miała wejść w życie z dniem 1. kwietnia br. jednak Ministerstwo Finansów poinformowało, że w związku z trudną sytuacją gospodarcza związaną z epidemią koronawirusa, termin obowiązywania ustawy został przesunięty na 1. lipca 2020r.

Minister finansów Tadeusz Kościński przekazał, że ministerstwo chce, by firmy nie musiały martwić się nowymi obowiązkami w tym trudnym dla nich czasie.

W związku z powyższym, do 30. czerwca będą stosowane dotychczasowe przepisy ustawy o VAT i przepisy wykonawcze jej dotyczące. Do tego czasu sprzedaż drewna kominkowego pozostaje objęta stawką VAT równą 8%.

Więcej na ten temat w artykule: Drewno opałowe podrożeje >>> 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz