/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PRZEMYSŁ DRZEWNY

ITD: Niebezpieczny transport drewna

Autor: oprac. red
Źródło: GITD
Data: 2020-01-14


Ciężarówki przewożące drewno w niewłaściwy sposób wycofał z ruchu patrol podkarpackiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowcy zostali ukarani mandatami oraz musieli prawidłowo ułożyć ładunek na pojazdach.

ITD: Niebezpieczny transport drewnaITD: Niebezpieczny transport drewnaFot. GITD

W miniony czwartek inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego patrolując bieszczadzkie drogi zwracali uwagę na pojazdy przewożące m.in. drewno. Zatrzymali dwie ciężarówki, które przewoziły surowiec niezgodnie z przepisami - drewno ułożone było w poprzek pojazdu. Taki sposób transportu jest dozwolony tylko w przypadku, gdy ładunek znajduje się pomiędzy sztywnymi ścianami bocznymi lub w tzw. klatce.

Obaj kierowcy ciężarówek zostali ukarani 500-złotowymi mandatami i mogli odjechać z miejsca kontroli ITD dopiero po przeładowaniu oraz właściwym zabezpieczeniu przewożonego drewna.

Nowe przepisy dotyczące zasad przewożenia drewna obowiązują od lutego 2018r. Właściwy sposób rozmieszczenia oraz zabezpieczania drewna jest precyzyjnie opisany w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 25 stycznia 2018 r. w sprawie sposobu przewozu ładunku (Dz. U. z 2018, poz. 361).

Więcej informacji o obowiązujących przepisach dotyczących transportu drewna, również dłużycowego znajduje się w artykule NOWE PRZEPISY DOTYCZĄCE TRANSPORTU DREWNA.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz