/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
TECHNOLOGIE

Biesse ogranicza produkcję maszyn w Chinach

Autor: oprac. dja
Źródło: Biesse
Data: 2020-01-10


Włoski producent maszyn do obróbki drewna, firma Biesse, poinformowała o planach ograniczenia swojej produkcji realizowanej w Chinach.

Biesse ogranicza produkcję maszyn w ChinachBiesse ogranicza produkcję maszyn w ChinachFot. Biesse

Jak poinformował zarząd Biesse, w związku ze zmianami dotyczącymi popytu na chińskim rynku, w grudniu ubiegłego roku podjęta została decyzja o reorganizacji działalności spółki prowadzonej w Chinach.

Zgodnie z nowymi planami produkcja w chińskim zakładzie znajdującym się w Dongguan, gdzie wytwarzane są proste maszyny dla segmentu podstawowego, ma zostać znacznie zmniejszona. Produkcja ma zostać skoncentrowana zakładach zlokalizowanych we Włoszech oraz w indyjskim zakładzie produkcyjnym w Bangalore.

W Chinach Biesse ma zamiar skoncentrować się na sprzedaży skierowanej głównie do średnich i dużych klientów przemysłowych. Rozbudowany zostanie dział handlowy reprezentowany na tamtejszym rynku przez spółkę Biesse Trading Shanghai.

Koszty restrukturyzacji firma oszacowała na 3-5 mln euro. Zarząd spółki oczekuje, działania te będą miały pozytywny wpływ na rozwój wyników biznesowych w bieżącym roku budżetowym.

Grupa Biesse specjalizuje się w produkcji zaawansowanych maszyn i urządzeń do obróbki drewna, szkła, kamienia, metalu oraz innych materiałów. Posiada 12 zakładów produkcyjnych zlokalizowanych m.in. we Włoszech (9), Indiach (2) i Chinach (1) oraz prowadzi działalność poprzez 39 biur handlowych i ponad 300 dystrybutorów na całym świecie. Firma obecna jest na rynku pod takim markami jak: Biesse, Intermac, Movetro, Montresor, Uniteam, Bre.Ma, Viet, Diamut oraz HSD. Grupa zatrudnia ponad 4000 pracowników. W 2018r. osiągnęła przychody netto na poziomie 740 mln euro z czego ponad 70% wypracowanych zostało w segmencie "Drewno". Według danych spółki za rok 2018, Biesse posiada 18% udział w rynku obrabiarek do drewna.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz