/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
CERTYFIKACJA FSC

Sprawdź czy jesteś gotowy do certyfikacji FSC® CoC

QUALITY AUSTRIA-POLSKA

Autor: QUALITY AUSTRIA-POLSKA
Źródło: QUALITY AUSTRIA-POLSKA
Data: 2019-11-27


W Polsce liczba firm posiadających certyfikat FSC® CoC stale rośnie. W pierwszej połowie 2019 roku było to 2643 firm. Liczba wzrasta, więc szansa, że także Twoi klienci będą niedługo wymagali posiadania tego certyfikatu. Jego brak może doprowadzić do ograniczeń w nawiązywaniu współpracy i rozwoju biznesu.

Czym jest certyfikat FSC® CoC?

Łańcuch Kontroli Produktu FSC jest najpopularniejszym systemem certyfikacji dla przedsiębiorców w branży drzewnej oraz drewnopochodnej. Certyfikat "Chain of Custody" (CoC) umożliwia oznaczanie produktów międzynarodowym znakiem towarowym FSC® CoC, jako świadectwo pochodzenia produktu z surowca uzyskanego z lasu certyfikowanego, a łańcuch dostaw w żaden sposób nie został przerwany.

Mówiąc prościej - uzyskanie certyfikatu FSC® jest skutecznym sposobem na poinformowanie klientów o legalnym pozyskiwaniu swoich materiałów.

Więcej o certyfikacie FSC® CoC w artykule: Certyfikat FSC® CoC w 6 krokach

Czy należy bać się auditu certyfikacyjnego FSC® CoC?

Audit certyfikacyjny FSC® CoC to dla większości firm spore wydarzenie. Podczas przygotowana się do certyfikacji, nasi Klienci pełni obaw zadają podobne pytania:

  • Ile kosztuje audit FSC® CoC ?
  • Jak długo będzie trwał audit?
  • O co będzie pytał i jakich dokumentów będzie wymagał auditor?

Na te i inne pytanie odpowiedzieliśmy w naszej praktycznej publikacji.
Pobierz ją bezpłatnie:
https://certyfikat-fsc.qualityaustria.com.pl/

Czy audit certyfikacyjny FSC® CoC musi być ciężką przeprawą dla Twojej organizacji?

Z naszej perspektywy FSC® Coc to jedna z najprostszych norm, które możesz wdrożyć w swojej firmie. Często w mniejszych organizacjach okazuje się, że nie trzeba dużo czasu i energii, ponieważ firma spełnia już większość kryteriów i posiada odpowiednie dokumenty np. związane z wymaganiami prawnymi prowadzonej działalności lub z zakupem surowców itp.

Jak wygląda audit certyfikacyjny FSC® CoC?

Proces certyfikacji podzielony jest na dwie fazy:

Pierwsza faza jest fazą sprawdzającą przygotowanie organizacji do certyfikacji. Podczas tej fazy auditor skupia się na wskazaniu elementów, które wymagają większej uwagi lub ewentualnej poprawy.

Druga faza auditu jest fazą (właściwą) certyfikacyjną. Auditor ocenia organizację, czy spełnia wymagania FSC. Jeśli druga faza nie wykaże niezgodności, zostaje przyznany certyfikat.

Cała procedura certyfikacji FSC® zazwyczaj trwa od 1 do 3 miesięcy. Czas trwania certyfikacji uzależniony jest od przygotowania do certyfikacji oraz złożoności produkcji. Certyfikat jest przyznawany na 5 lat. Przez ten okres organizacja musi przechodzić, co roku audyty nadzorcze w celu utrzymania certyfikatu.

Przygotuj się do certyfikacji FSC® CoC  z naszą cheklistą

Dla wszystkich osób, które chciałby się przygotować do auditu certyfikacyjnego FSC® CoC lub wahają się przed podjęciem decyzji dotyczącej certyfikatu, zespół Quality Austria – Polska przygotował publikację, która tłumaczy najważniejsze kwestie oraz cheklistę z 15 prostymi pytaniami, dzięki, którym ocenisz czy Twoja firma może przystępować do certyfikacji

Pobierz checklistę FSC® CoC oraz Ebook:

Przygotuj się do certyfikacji FSC® CoC  z naszą cheklistąPrzygotuj się do certyfikacji FSC® CoC z naszą cheklistąFot. Quality Austria

Masz pytania odnośnie certyfikatu FSC? Zadzwoń lub napisz.

JAKUB HABRASZKA
jakub.habraszka@qualityaustria.com.pl
tel.: 505 424 202


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA