DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

PSL - Ręce precz od Lasów Państwowych

PAP

Autor:
Źródło: PAP
Data: 2004-03-09


PSL jest przeciwne planom przekształcenia Lasów Państwowych w spółkę akcyjną - poinformował prezes ludowców Jarosław Kalinowski. Prezes powiedział, że z posiadanych przez PSL informacji wynika, iż nad takim projektem pracuje Platforma Obywatelska. Informacjom PSL zaprzeczył jednak poseł PO Aleksander Grad. "Ręce przecz od Lasów Państwowych" - stwierdził Kalinowski.<

Kalinowski powiedział, że PSL zaapeluje do wszystkich ugrupowań politycznych, które mają swoją reprezentację w parlamencie, "ażeby nie dopuściły do takiego kierunku przekształceń i aby Lasy Państwowe pozostały lasami państwowymi".

Prezes PSL poinformował też, że jeśli pomysły przekształcenia Lasów Państwowych w spółkę akcyjną trafiłyby do Sejmu, to ludowcy rozpoczną zbieranie podpisów o referendum w tej sprawie. Jak dodał, takie referendum mogłoby się odbyć w terminie wyborów do Parlamentu Europejskiego (13 czerwca br. - PAP).

Były minister środowiska Stanisław Żelichowski (PSL) uważa, że plany przekształcenia Lasów Państwowych w spółkę akcyjną byłyby "groźne". "Nie można w szeleście drzew słyszeć tylko szelestu pieniędzy, gdyż lasy mają służyć nie tylko temu pokoleniu, ale także przyszłym" - podkreślił Żelichowski.

Żelichowski powiedział, że Lasy Państwowe są jedynymi lasami w Europie, do których nie dopłaca Skarb Państwa. Jego zdaniem, "gdybyśmy przestawili lasy polskie na zysk, skończyłoby się to fatalnie".

Poseł PO Aleksander Grad oświadczył natomiast, że Platforma nie pracuje nad żadnymi rozwiązaniami przekształcającymi Lasy Państwowe w spółkę akcyjną. Zarzuty PSL wobec PO Grad nazwał nieeleganckimi i niesprawdzonymi.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz