/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
MATERIAŁY DREWNOPOCHODNE

Akcjonariusze Pfleiderera ogłaszają przymusowy wykup akcji

Pfleiderer

Autor: oprac. dja
Źródło: Pfleiderer
Data: 2019-09-16


Kończy się 22-letnia historia obecności producenta materiałów drewnopochodnych z Grajewa na parkiecie warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Volantis Bidco B.V. (Holandia) oraz Atlantik S.A. (Luksemburg) zawarły porozumienie w sprawie przymusowego wykupu akcji Pfleiderer Group SA. W związku z tą informacją zawieszono notowania akcji Pfleiderer na GPW.

Akcjonariusze Pfleiderera ogłaszają przymusowy wykup akcjiAkcjonariusze Pfleiderera ogłaszają przymusowy wykup akcjiFot. Pfleiderer

W wyniku rozliczenia wezwania zapisów na sprzedaż akcji spółki Pfleiderer Group S.A. jakie ogłoszono w lipcu b.r., Volantis Bidco B.V., podmiot zależny od amerykańskiego funduszu inwestycyjnego Strategic Value Partners LLC, zwiększył swój bezpośredni udział w kapitale zakładowym i liczbie głosów na walnym zgromadzeniu spółki do ok. 52,92%, a tym samym uzyskał status podmiotu dominującego w Pfleiderer Group S.A. W związku z powyższym pośrednio nabył ok. 20% akcji spółki posiadanych przez Pfleiderer jako akcje własne. W rezultacie, Volantis Bidco posiada łącznie, bezpośrednio i pośrednio, ok. 72,92% kapitału zakładowego spółki.

Volantis Bidco zawarł 26. sierpnia 2019r. porozumienie z Atlantik, który posiada akcje Pfleiderer Group stanowiące ok. 19,28% jej kapitału zakładowego. Strony porozumienia posiadają łącznie ok. 92,20% kapitału zakładowego Pfleiderer Group co upoważnia je do ogloszenia wezwania do przymusowego wykupu pozostałych akcji producenta płyt drewnopochodnych znajdujących się w posiadaniu akcjonariuszy mniejszościowych stanowiących ok. 7,80% kapitału Grupy Pfleiderer.

Ogłoszona cena wykupu wynosi 26,60 zł za jedną akcję.

Przymusowy wykup akcji rozpocznie się 16. września 2019r., natomiast jego rozliczenie nastąpi w dniu 19. września 2019r.

Notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, Grupa Pfleiderer, to jeden z największych w Europie producentów płyt drewnopochodnych. Polska spółka Grupy Pfleiderer - Pfleiderer Grajewo (wcześniej: Zakłady Płyt Wiórowych Grajewo), notowana jest na GPW od 1997r.

Więcej na ten temat: PFLEIDERER ZNIKNIE Z POLSKIEJ GIEŁDY? 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA