/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
DREMA pawilon 6, stoisko 17

SCM na targach DREMA 2019 w Poznaniu

SCM GROUP

Autor: oprac. KJ
Źródło: SCM GROUP
Data: 2019-09-06


Targi Drema w Poznaniu, które odbędą się w dniach 10-13. września, to znakomita okazja, aby zobaczyć nowości prezentowane przez włoskiego producenta maszyn stolarskich SCM Group. Jedną z nich jest kompaktowa wiertarka Morbidelli cx220, którą można ustawić nawet na powierzchni mniejszej niż 10m2.

UnvisibleUnvisible

Centrum wiertarskie morbidelli cx220

Maszyna wyposażona w dwa agregaty wiertnicze, które łącznie mogą zawierać do 55 wrzecion w technologi RO.AX gwarantującej wysoki poziom wydajności i wykończenia przy prędkości obrotowej do 8000/min.

Zobacz: NAJNOWSZA GENERACJA GŁOWIC WIERTARSKICH WIERTARKI | ZEROWE BICIE OSIOWE

Wiertarka morbidelli cx220 może wykonać również gniazda pod złącza typu „Clamex”. Jest to możliwe dzięki wyposażeniu agregatów obróbczych w piłę o średnicy do 125mm -opcjonalnie z możliwością obrotu od 0° do 90°.

Ta nowoczesna maszyna została wyposażona w system powrotu, który eliminuje  przestoje podczas obróbki elementów - operator nie musi samodzielnie odbierać ich po dokonanej obróbce. Może natomiast wprowadzać nowe formatki do obróbki po zakończonym cyklu, w trakcie transportowania obrobionego elementu z powrotem do strefy podawczej.

Obróbka elementów obejmuje nie tylko wiercenie, ale też frezowanie za pomocą opcjonalnego elektrowrzeciona o mocy 7,5 kW i prędkości obrotowej 24000/min. Dodając magazynek narzędzi zdolny pomieścić 6 pozycji, otrzymujemy wielofunkcyjne CNC przeznaczone do wykonania kompleksowej obróbki płyty do gotowego elementu. Wysoką jakość wykończenia wykonywanych elementów zapewnia specjalnie zaprojektowany stół rolkowy, na którym można pracować z płytami o wysokim połysku.

Za precyzję odpowiadają chwytaki o konstrukcji umożliwiającej wiercenie pomiędzy obszarem trzymania formatki oraz system pomiaru wymiarów płyty i regulowany mechaniczny ogranicznik.

Centrum morbidelli cx220 pozwala na obróbkę elementów o długości od 200 do 3050mm, szerokości od 50 do 1300mm i grubości od 8 do 95 mm. Ciężar obrabianej formatki nie może przekraczać 70 kg.

Pomiar długości, szerokości i grubości wierconej płyty następuje automatycznie.

Na stoisku SCM nie zabraknie pełnowymiarowego CNC ze stołem belkowym 

Morbidelli m100, zaprojektowane z myślą o małych i średnich zakładach stolarskich. Uniwersalna maszyna w standardzie wyposażona w pięcioosiowe elektrowrzeciono JQX (Just Quality eXtreme), wrzeciona RO.AX, agregat do wykonania wierceń pod zawiasy, duże możliwości magazynowania narzędzi, w tym magazyn FAST mieszczący w kabinie maszyny do 14 pozycji narzędzi - wszystko to w zwartej zabudowie kryjącej wewnątrz korpusu okablowanie, pompę podciśnienia oraz szafę elektryczną, uwalniając tym samym przestrzeń wokół maszyny.

A co z rozkrojem płyt meblowych?

SCM posiada w ofercie gamę modeli Gabbiani zapewniającą automatyczny rozkrój płyt meblowych. Na stoisku podczas targów DREMA zaprezentowany zostanie egzemplarz z wystawaniem tarczy piły 95 mm powyżej poziomu stołu roboczego, od którego przyjęto część jego nazwy - s95. Pilarki Gabbiani oparte są na solidnym korpusie, który zapewnia idealne prowadzenie wózka piły, czyli idealną precyzję cięcia zarówno płyt pojedynczych, jak i w pakietach. Stół podawczy jest wyposażony w poduszkę powietrzną, która ułatwia przemieszczanie płyty do strefy obróbki i zapobiega zarysowaniom powierzchni laminatów. 

Opcjonalne wyposażenie umożliwia również zwiększanie prędkości posuwu wózka piły, równoczesne cięcie dwóch pasów płyty z różnymi liniami cięć, wycinanie otworów wewnątrz płyty, rowkowanie płyt czy automatyczną regulację prędkości posuwu wózka piły i wiele innych.

W sprzedaży dostępne są także wersje wyposażone w automatyczny załadunek. 

Okleinowanie i maszyny stolarskie

Ważne miejsce pośród obrabiarek produkowanych przez SCM zajmują okleiniarki. Na targach DREMA przedstawione będą cztery modele, które można dopasować do każdego rodzaju produkcji. Od małych stolarskich zakładów, gdzie idealnie sprawdza się Olimpic k100 evo ze wstępnym frezowaniem, przez Olimpic k360, po produkcję przemysłową i maszyny sygnowane przez Stefani - modele kd oraz md (ten ostatni z możliwością zastosowania kleju PUR w kartuszu).

Maszyny stolarskie zostaną pokazane w szerokim spektrum rodzajów i modeli. Na granatowym dywanie zagoszczą strugarki, wyrówniarki, grubościówki, pilarki formatowe oraz frezarki. Nie zabraknie też topowych modeli producenta z Rimini, czyli serii maszyn klasycznych L’invincibile wykończonych i wyposażonych zgodnie z kunsztem odpowiadającym produktom swojej klasy - premium.

Interesującą maszyną na stoisku będzie też automatyczna dwustronna czopiarka Celaschi p30 o solidnej konstrukcji zapobiegającej wibracjom. Obrabia ona zarówno materiały drzewne, jak i drewnopochodne oraz tworzywa sztuczne i kompozytowe w sposób bezpieczny i czysty. Każde narzędzie ma króciec odciągu, a kabina maszyny jest tak skonstruowana, aby zamykać całą przestrzeń roboczą. Szeroki rozstaw belki pozwala na rozsunięcie kabin do obróbki materiału szerokości 5600 mm.

O wszystkich maszynach porozmawiać będzie można ze specjalistami SCM podczas targów DREMA 2019 w Pawilonie 6, stoisko 17.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz