/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MEBLARSTWO

Grupa Meblowa Szynaka rozpoczęła budowę nowej fabryki w Lidzbarku Welskim

Szynaka Meble

Autor:
Źródło: Szynaka Meble
Data: 2019-08-06


18. lipca w Lidzbarku Welskim odbyło się Uroczyste Wkopanie Łopaty pod budowę nowej fabryki Grupy Meblowej Szynaka - zakładu Classic Sofa, specjalizującego się w produkcji mebli tapicerowanych.

Grupa Meblowa Szynaka - rozpoczęła budowę nowej fabryki w Lidzbarku WelskimGrupa Meblowa Szynaka - rozpoczęła budowę nowej fabryki w Lidzbarku WelskimFot. Szynaka Meble

Inwestycja realizowana jest na obszarze Warmińsko Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Na powierzchni ponad 5,5 ha realizowana jest nowoczesna inwestycja, której koszt wyniesie ponad 20 mln złotych.

Pierwsza faza zakłada budowę pełnej infrastruktury zakładu, hali produkcyjnej i części socjalnej o powierzchni ponad 5.000 m2 oraz powierzchni biurowej 500 m2. Docelowo łączna powierzchnia nowej fabryki wyniesie ponad 20 tys. m2. Wyposażona w maszyny i technologie najnowszej generacji firma docelowo ma zatrudniać od 400 do nawet 500 osób. Otwarcie fabryki zostało zaplanowane na przełomie 2019/2020 roku.

- Założenie jest takie, by Lidzbark stał się dla nas główną siedzibą i głównym zakładem, gdzie będzie realizowana produkcja mebli tapicerowanych. (...) W perspektywie będzie tu miało zatrudnienie od 400 do 500 pracowników i zakład będzie należał do jednych z czołowych zakładów produkujących meble tapicerowane w Polsce i na świecie. Nasza ugruntowana pozycja na rynku międzynarodowym i współpraca z globalnymi partnerami daje gwarancję stabilności i długoterminowe możliwości zatrudnienia - mówił Jan Szynaka, Prezes Grupy Meblowej Szynaka.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz