/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
OKNA I DRZWI

Stolbud Włoszczowa wychodzi z branży stolarki otworowej

Autor: oprac. red
Źródło: Stolbud Włoszczowa
Data: 2019-07-08


Zarząd Stolbud Włoszczowa S.A. podjął decyzję o zakończeniu produkcji stolarki otworowej i zmianie profilu działalności spółki.

Stolbud Włoszczowa wychodzi z branży stolarki otworowejStolbud Włoszczowa wychodzi z branży stolarki otworowejFot. Stobud Włoszczowa

Zarząd Stolbud Włoszczowa S.A. przekazał mediom informację o podjęciu decyzji, na podstawie której całkowicie wygaszona zostanie produkcja stolarki otworowej w zakładach we Włoszczowie i Pszczynie. 

Już w ubiegłym roku spółka ograniczyła wielkość produkcji kończąc wytwarzanie drzwi drewnianych.

Mija właśnie 50 lat odkąd Stolbud (Włoszczowa) rozpoczął swoją działalność. Za nami pół wieku zdobywania doświadczenia, budowania marki i pozycji na rynku. To czas wielu sukcesów, ale również czas wielu zmian, trudnych decyzji. Za każdą naszą decyzją stało zawsze przede wszystkim dobro Spółki oraz dążenie do dostarczenia Państwu wyrobów o najwyższej jakości i standardzie. W związku z tym, że w obecnych czasach od przedsiębiorstw oczekuje się przede wszystkim elastyczności w dostosowaniu zadań, metod organizacji pracy i zarządzania do dynamicznie zmieniających się warunków działalności, Zarząd Spółki podjął trudną decyzję o zmianie profilu działalności.

Firma w dalszej swojej aktywności będzie koncentrowała się na wsparciu podstawowej działalności Grupy Koronea. Konsekwencją tej decyzji jest zaprzestanie produkcji stolarki otworowej (drewnianej, PVC, aluminium). Pragniemy zapewnić, iż wszystkie zamówienia, które obecnie są w produkcji lub zostaną złożone w terminie obowiązywania umów o współpracy zostaną zrealizowane.

W tym miejscu pragniemy również zapewnić, że wszelkie zobowiązania wynikające z udzielonej przez nasz gwarancji na wyroby będą nadal przez Spółkę Stolbud realizowane zgodnie z ustalonymi terminami gwarancji.

Decyzja o wycofaniu się z produkcji okien i drzwi była trudna, ale pragnąc patrzeć odważnie w przyszłość, niestety konieczna. Współczesne realia gospodarcze wymuszają na nas zmiany myślenia i strategii zarządzania przedsiębiorstwem. W obliczu opisanych zmian, jesteśmy gotowi odpowiedzieć na wszelkie Państwa pytania.

Dziękujemy za lata współpracy naszym Partnerom, Klientom indywidualnym, dostawcom, mediom branżowym, którzy przez te lata wspierali nas w istnieniu w branży stolarki budowlanej.

Z wyrazami szacunku,
Zarząd Spółki Stolbud Włoszczowa S.A.

Bezpośrednią przyczyną zakończenia działalności w branży stolarki otworowej są najprawdopodobniej utrzymujące się od kilku lat słabe wyniki finansowe, na które nałożyła się gorsza sytuacja finansowa innych podmiotów wchodzących w skład Grupy Koronea.

***

Zakład Stolarki Budowlanej Stolbud Włoszczowa powstał od podstaw w 1965r. Produkcję rozpoczęto w 1969r. Fabryka wytwarzała okna i drzwi drewniane. W 1992r. uruchomiony został zakład w Pszczynie, który specjalizował się w produkcji okien PVC.

W 2006r. znajdującą się w trudnej sytuacji ekonomicznej firmę przejmuje Bogusław Wypychewicz, właściciel ZPUE SA. 

W 2008r. Stolbud kupuje tartak, który zapewnić ma dostawy tarcicy używanej do produkcji stolarki. W 2010r. Stolbud Włoszczowa wchodzi w skład grupy kapitałowej Koronea, która skupia wszystkie biznesy prowadzone przez rodzinę Wypychewicz. W ramach grupy rozpoczynają działalność spółki Stolbud Włoszczowa S.A. (produkcja stolarki drewnianej i aluminiowo-drewnianej, tartak ze zdolnością  przerobową rzędu 60 tys. m3 surowca drzewnego rocznie), Stolbud Pszczyna S.A. (produkcja stolarki PVC i aluminiowej).


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz