DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Nowy inwestor Stolbudu Włoszczowa

Stolbud Włoszczowa

Autor: dja
Źródło: Stolbud Włoszczowa
Data: 2006-12-03


Nowym inwestorem strategicznym Stolbud Włoszczowa SA został Bogusław Wypychewicz. We wrześniu 2006r. za 63% akcji producenta okien i drzwi kupił za 12 mln zł.

fot. Stolbud Włoszczowafot. Stolbud Włoszczowa

Bogusław Wypychewicz jest właścicielem Zakładu Produkcji Urządzeń Elektrycznych Bogusław Wypychewicz S.A. z Włoszczowy, krajowego lidera w produkcji kontenerowych stacji transformatorowych oraz spółki Azymut S.C. M.B. Wypychewicz, zajmującej się produkcją narzędzi do plastycznej obróbki metali oraz form do kształtowania tworzyw termoutwardzalnych.

Zdaniem rady nadzorczej Stolbudu, wejście nowego inwestora ma pomóc spółce zarówno w kwestiach finansowych finansowych (strata netto w 2006r. osiągnęła 15,3 mln zł), jak również przyczynić się do zmian w organizacji i sposobie zarządzania spółką.

Stolbud Włoszczowa SA zajmuje się produkcją stolarki drewnianej od 1969 roku. Obecnie w ofercie firmy znajdują się drewniane okna i drzwi oraz okna z PCV.
W 2005r. firma osiągnęła 76, 292 mln zł przychodów sprzedaży (spadek o ponad 27% w stosunku do roku poprzedniego) i zanotowała stratę netto w wysokości 15,307 mln zł. Na koniec 2005r. zatrudnienie wynosiło 798 osób.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz