/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
EDUKACJA

Kurs brakarzy tarcicy konstrukcyjnej - Ostatni z dofinansowaniem UE

Drewno.pl

Autor: Katarzyna Jabłońska
Źródło: Drewno.pl
Data: 2019-01-30


Budownictwo drewniane w Polsce w ostatnich latach zaczyna przeżywać renesans. Inwestorzy i deweloperzy uświadomieni co do obowiązujących przepisów odnośnie drewna konstrukcyjnego zwracają większą uwagę na materiał drzewny wykorzystywany na budowach. Poszukują drewna certyfikowanego znakiem CE, poświadczającego klasę jakości wytrzymałościowej.

Kurs brakarzy tarcicy konstrukcyjnej z dofinansowaniem Kurs brakarzy tarcicy konstrukcyjnej z dofinansowaniem Fot. D.Jabłoński

Zgodnie z obowiązującymi przepisami tarcica wykorzystywana w budownictwie na cele konstrukcyjne musi spełniać odpowiednie wymagania wytrzymałościowe. Poświadczeniem klasy wytrzymałości drewna jest certyfikat CE. Większość deweloperów i cześć inwestorów indywidualnych wymaga od producentów i sprzedawców odpowiednich dokumentów. Tartaki oraz składy drewna sprzedające tarcicę konstrukcyjną bez certyfikatu CE narażają się na wysokie kary ze względu na nasilające się kontrole nadzoru budowlanego oraz tracą pozycję konkurencyjną.

Aby moc znakować drewno znakiem CE należy wdrożyć system Zakładowej Kontroli Produkcji (ZKP) i poddać go audytowi przeprowadzonemu przez upoważnioną jednostkę. Proces wdrożenia ZKP może trwać do kilku miesięcy, a niezbędnym jego elementem jest osoba posiadająca zaświadczenie o ukończeniu szkolenia brakarskiego w zakresie wytrzymałościowego sortowania drewna konstrukcyjnego metodą wizualną. Więcej informacji na ten temat: https://www.drewno.pl/artykuly/10142,tartakom-groza-wysokie-kary-za-sprzedaz-drewna-konstrukcyjnego-bez-znaku-ce.html

Zapraszamy na ostatni kurs realizowanego od kwietnia 2018r. projektu unijnego „Drewno – surowiec doskonały: Podniesienie kompetencji zawodowych osób dorosłych w sektorze leśno-drzewnym województwa warmińsko-mazurskiego”, w ramach którego kursy zawodowe dla pracowników branży drzewnej i leśnej województwa warmińsko-mazurskiego są w 90% finansowane ze środków europejskich.Organizatorem szkoleń są Forest Consulting Center – Leśne Centrum Kształcenia Ustawicznego oraz Drewno.pl Sp. z o. o. firmy, które od kilku lat prowadzą tego typu szkolenia.

Uczestnikami projektu mogą być osoby dorosłe, które ukończyły 18 lat i zamieszkują, pracują lub pobierają naukę na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, nie prowadzą działalności gospodarczej, które z własnej inicjatywy zgłoszą chęć udziału w ww. kursach i przejdą poprawnie procedurę rekrutacji.

Dla osób z pozostałych województw rekrutacja na kursy przebiega tak jak dotychczas, w trybie uproszczonym (formularz zgłoszeniowy). Koszt szkolenia wynosi 100% podanej ceny. W tej sytuacji warto sprawdzić możliwość uzyskania dotacji z powiatowego urzędu pracy dla osób korzystających ze szkoleń zawodowych. Uczestnicy naszych kursów często otrzymują wsparcie sięgające 80% kosztów.

Najbliższy kurs wytrzymałościowego sortowania drewna konstrukcyjnego metodą wizualną planowany jest w terminie 14-17. marca 2019r.

Zakwaterowanie : Pałac Będlewo, Będlewo ul. Parkowa 1, 62-060 Stęszew, www.palacbedlewo.pl . (miejsce kursu może ulec zmianie)

Całkowity koszt szkolenia: 2400 zł netto + 23% VAT/os., tj. 2952 zł brutto/os. Koszt kursu dla osób biorących udział w projekcie unijnym 355 zł/os. W cenę szkolenia wliczone jest pełne wyżywienie i zakwaterowanie w hotelu oraz komplet materiałów szkoleniowych.

Kurs kończy się egzaminem teoretycznym i praktycznym.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt.
Jeśli mają Państwo pytania pozostajemy do dyspozycji:
tel. 61 624 34 67, e - mail : biuro@forestcc.pl

Dodatkowych informacji udzielają :
- Jacek Rutkowski tel. 690 800 290 - w sprawie formalności związanych z dofinansowaniem
- Katarzyna Andrzejewska-Jabłońska tel. 601 876 319 - sprawy organizacyjne kursu


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA