DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
LINIE TARTACZNE

Rozbuduj trak ramowy o urządzenia pomocnicze!

Fabryka Obrabiarek do Drewna

Autor: Tomasz Chyła
Źródło: Fabryka Obrabiarek do Drewna
Data: 2018-11-05


Fabryka Obrabiarek do Drewna na tegorocznych Międzynarodowych Targach DREMA w Poznaniu zaprezentowała trzy nowości w swojej ofercie, które pomogą klientom w usprawnieniu i mechanizacji linii tartacznych opartych między innym o trak ramowy FTAA-60. 

Nowość w ofercie FODNowość w ofercie FODFot. Drewno.pl

Producent znany przede wszystkim z produkcji traków ramowych od pewnego czasu poszerza swoją ofertę produktową. Po zaprezentowanych wcześniej frezarkach, podczas tegorocznych tragów DREMA firma przedstawiła urządzenia wspierające produkcję w tartakach: podajniki obrotowy kłód oraz dwa modele stołów rozdzielczych. Główną ideą nowych produktów jest ograniczenie ilości pracowników do minimum i co za tym idzie zmniejszenie kosztów produkcji przetartego drewna.

PODAJNIK OBROTOWY DO KŁÓD


Pierwszym z nowych produktów jest podajnik obrotowy do kłód, którego zadaniem jest wsparcie pilarki ramowej pionowej FTAA-60 w przetarciu drewna. Urządzenie ustawia sobie kłodę dwoma walcami, by w optymalny sposób materiał był wprowadzony do traka. Dzięki dociskowi górnemu, który zabezpiecza kłodę w czasie pracy urządzenie nie wymaga obsługi przez dodatkowe osoby. Podajnik ogranicza też do minimum czas załadunku materiału do przetarcia. Urządzenie jest sterowane z pulpitu wraz z całą linią technologiczną. Podajnik obrotowy w połączeniu z najnowsza linią technologiczną FOD   przeznaczoną dla tartaków, pozwala ograniczyć ilość obsługi całej linii do jednej osoby. Aktualnie trwają pracę konstruktorskie, by przystosować urządzenie do współpracy z innymi trakami z oferty bydgoskiej fabryki.

STOŁY ROZDZIELCZE DO TRAKA RAMOWEGO


Kolejną nowością w asortymencie Fabryki Obrabiarek od Drewna są dwa stoły rozdzielcze. Jednym z nich jest stół FBYA W01. Urządzenie przeznaczone jest dla klientów, którzy budują nowe linię tartaczne. Stół FBYA W01 sprzedawane jest w zestawie z trakiem ramowym pionową FTAA-60. Dzięki systemowi segmentowemu możliwość rozwoju linii nie ma ograniczeń. Dodatkowym atutem jest brak potrzeby kupowania kolejnego motoreduktora  przy dodaniu kolejnego segmentu urządzenia. Dzięki FBYA W01 zwiększa się wydajność przetarcia materiału przy jednoczesnym zmniejszeniu liczby pracowników, a podniesienie stołu do wysokości maszyny peryferyjnej (700-800 mm) zapewnia zwiększenie ergonomii pracy.

Drugi z pokazanych podczas targów stołów rozdzielczych to model FBYA W02. Urządzenie dedykowane jest dla klientów, którzy mają już linię tartaczną, a oczekują wzrostu  wydajności, większej mechanizacji oraz ograniczenia liczby pracowników koniecznych do jej obsługi. Urządzenie nie potrzebuje dodatkowego podajnika bocznego kierującego pryzmy na urządzenia peryferyjne. Układ boczny stołu przesuwający pryzmę na urządzenie peryferyjne ma możliwość regulacji wysokości w zakresie od 450  do 1300 mm. Dwa urządzenia są połączone w jedno co na pewno ogranicza koszty. Stół odbiorczy jest zbudowany segmentowo, a ilość segmentów zależna jest od produkowanego materiału jak oraz układu działania istniejącej linii tartacznej. Moduł podstawowy o długości 3 m umożliwia rozbudowę o kolejne segmenty w odcinkach 3 metry.

Nowość! Urządzenia odbiorcze do traka pionowego FOD


TRAK RAMOWY FTAA-60


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz