DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
TECHNOLOGIE

Uniwersalne frezarki FOD odpowiedzią na zapotrzebowanie branży

Fabryka Obrabiarek do Drewna

Autor: GTK
Źródło: Fabryka Obrabiarek do Drewna
Data: 2018-06-15


Umiejętność właściwego zoptymalizowania całościowego procesu produkcji jest w branży meblarsko-stolarskiej ważnym krokiem prowadzącym do uzyskania maksymalnych efektów pracy. Jednym z kluczowych czynników jest odpowiedni dobór nowoczesnych i niezawodnych urządzeń. Bydgoska Fabryka Obrabiarek do Drewna na targach DremaSilesia zaprezentowała m.in. dwie frezarki profilowe do obróbki drewna: modele FFBA 300/400/500 oraz model DFPA 40, które odpowiadają na to zapotrzebowanie.

Uniwersalne frezarki FOD odpowiedzią na zapotrzebowanie branżyUniwersalne frezarki FOD odpowiedzią na zapotrzebowanie branżyFot. FOD

-Obie maszyny to odpowiedź na konkretne i bardzo zindywidualizowane oczekiwania naszych klientów, dla których jakość i precyzja to absolutna podstawa a nie mało ważny detal. - mówi Tomasz Chyła – specjalista ds. marketingu w FOD. -Nasze frezarki gwarantują uniwersalne zastosowanie w branżach związanych z drewnem, w tym szczególnie w zakładach stolarskich i meblarskich. Tam spełniają nie tylko bieżące funkcje produkcyjne, ale są przede wszystkim znacznym usprawnieniem i ułatwieniem dla pracowników, umożliwiając wycinanie niemalże dowolnych kształtów.

Frezarki profilowe FFBA 300/400/500 oraz DFPA 40 to maszyny o bogatym spectrum działania. Dostosowane są do wykonywania profili kształtowych krzywo i prostoliniowych (zarówno w drewnie, jak i w pochodnych materiałach) w małych warsztatach stolarskich, jaki i w dużych zakładach produkcyjnych. Idealnie nadają się  zarówno do pracy masowej oraz realizacji pojedynczych zadań.

To nieco odmienne spojrzenie na dotychczasowy kierunek rozwoju technologii. Urządzenia FOD przestają być zindywidualizowane pod konkretny schemat działania, pozwalający na wydajny lecz ograniczony zakres produkcji. Nowe frezarki wychodzą naprzeciw rosnącym potrzebom klientów związanym z rosnącą tendencją na indywidualizowania produktów drzewnych, która wymaga od producentów krótszych i zróżnicowanych serii. Jednocześnie odpowiadają też wymagania związane ze zmianami na rynku pracy, a więc charakteryzują się prostotą działania i bezpieczną obsługą.

-Szukając nowych, bardziej zaawansowanych i dostosowanych do współczesnego rynku rozwiązań, postanowiliśmy skupić się na uniwersalizmie swoich urządzeń, co przekłada się na ich bardzo szerokie i niezwykle bogate zastosowanie, również w tych branżach, które nie stawiają w pierwszej kolejności na obróbkę drewna. To nowe wyzwania, którym nasza firma chce w pełni podołać, oferując maszyny najlepszej klasy. - informuje Tomasz Chyła.

Seria FFBA to trzy modele frezarek do drewna, które różnią się przede wszystkim maksymalną możliwą szerokością frezowaniaSeria FFBA to trzy modele frezarek do drewna, które różnią się przede wszystkim maksymalną możliwą szerokością frezowaniaFot. FOD

Dbając o bezpieczeństwo użytkowania urządzeń Fabryka Obrabiarek do Drewna stworzyła frezarki gwarantujące jego maksymalny poziom. FFBA wyposażona jest w system bezpieczeństwa, który opiera się na dwuręcznym sterowaniu maszyny co zmniejsza ryzyko wypadków. Całość uzupełnia zewnętrzna osłona zabezpieczająca pracowników podczas frezowania elementów.

Seria FFBA to trzy modele frezarek, które różnią się przede wszystkim maksymalną możliwą szerokością frezowania  (300, 400 i 500 mm) i co za tym idzie mocą zastosowanych silników (od. 7,5 do 15 kW).  Frezarka profilowa FFBA jest uniwersalną obrabiarką o szerokim zastosowaniu w przemyśle meblarskim oraz stolarskim, zarówno w dużych zakładach przemysłowych jak i warsztatach rzemieślniczych. Urządzenie szczególnie nadaje się do wykonywania wszelkiego rodzaju wczepów oraz frezowania na powierzchniach płaskich profili kształtowych i prostoliniowych materiałów drzewnych, drewnopochodnych i niektórych tworzyw. Idealnie nadaje się do masowej produkcji galanterii z drewna i programów ogrodowych w tym sztachet, płotów, słupków ozdobnych, tralek oraz elementów szuflad, uli i ramek pszczelich. Możliwe jest również frezowanie elementów w pakietach. Może być wykorzystywana do frezowania mikro wczepów przy łączeniu drewna w długość.

Stół zabudowany frezarki FFBA zamontowany jest na stałe w korpusie obrabiarki, co wpływa korzystnie na jakość kształtowanego zarysu obróbki oraz umożliwia frezowanie długich elementów. Na wrzecionie można zamontować dowolny zespół frezów o średnicy do 250mm. Urządzenie umożliwia  wykonanie frezowania o wysokości do 216mm i głębokości 65 mm, a różne układy zderzaków ustawczych umożliwiają dokładną obróbkę profili. Zastosowany w frezarce układ pneumatyczny z dławieniem hydraulicznym umożliwia bezstopniową regulację prędkości ruchu posuwowego.

Ffrezarka profilowa pozioma DFPA 40 z ruchomym stołemFfrezarka profilowa pozioma DFPA 40 z ruchomym stołemFot. FODPodobne zastosowanie znajduje frezarka profilowa pozioma DFPA 40. Posiada jednak ruchomy stół osadzony na dwóch okrągłych prowadnicach  z przymocowaną na dwóch ramionach belkę wspornikową z przestawnymi cylindrami dociskowymi przeznaczonymi do mocowania obrabianego materiału, która zapewnia jego prostopadłe ustawienie. Posuw stołu napędzany jest cylindrem pneumatycznym z tłumieniem olejowym.

Wrzeciono napędzane jest przez pas płaski od silnika elektrycznego, umieszczonego we wnętrzu korpusu. Na wrzecionie można zamontować zespół frezów o średnicy do 200 mm. Maksymalna szerokość frezowania to 200mm, wysokość 100 mm, a głębokość 40 mm.

Moc silnika zastosowanego w tym urządzeniu to 7,5 kW.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz