/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
TRANSPORT DREWNA

ITD i Straż Leśna wspólnie kontrolowały przewoźników drewna w Wielkopolsce

Autor:
Źródło: Inspekcja Transportu Drogowego
Data: 2018-08-10


Źle zabezpieczony ładunek, za długa ciężarówka z przyczepą i przekroczona dopuszczalna masa całkowita pojazdu - to najpoważniejsze nieprawidłowości, jakie stwierdzili inspektorzy transportu drogowego i strażnicy leśni podczas kontroli przewozu drewna.

ITD i Straż Leśna wspólnie kontrolowały przewoźników drewna w WielkopolsceITD i Straż Leśna wspólnie kontrolowały przewoźników drewna w WielkopolsceFot. ITD

Wspólne patrole można było spotkać we wtorek 7. sierpnia br. na drogach w rejonie nadleśnictw podlegających Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu. Inspektorzy i strażnicy leśni sprawdzali dokumenty przewozowe, a także sposób rozmieszczenia i zabezpieczenia drewna na pojazdach.

Podczas jednodniowych działań wyszło na jaw kilka poważnych nieprawidłowości w transporcie tego surowca. Kontrolujący stwierdzili m.in. brak dokumentu przewozowego, przekroczenie dopuszczalnego nacisku podwójnej osi napędowej w samochodzie ciężarowym, przekroczenie długości zespołu pojazdów i przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu.

Kierowca przeładowanej ciężarówki mógł kontynuować przewóz drewna dopiero po rozładunku jego nadmiaru, czyli doprowadzeniu wagi do wartości zgodnej z przepisami.

Wspólne kontrole inspektorów ITD z funkcjonariuszami Straży Leśnej mają na celu przede wszystkim eliminowanie nieprawidłowości w przewozie drewna. Ponadto służą wymianie informacji i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami obu formacji.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz