/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
Leśnictwo

Największa klęska w historii polskich lasów - Fotorelacja

Drewno.pl

Autor: Dominik Jabłoński
Źródło: Drewno.pl
Data: 2017-09-03


Fotorelacja z lasów Nadleśnictwa Lipusz i Gniezno, najbardziej poszkodowanych nadleśnictw RDLP w Gdańsku i Poznaniu.

Nadleśnictwo LipuszNadleśnictwo LipuszFot. D.Jabłoński

W nocy z 11. na 12. sierpnia 2017r. przechodzący nad Polską front burzowy dokonał ogromnych spustoszeń.

W wyniku huraganowego wiatru zginęło 5 osób, straty materialne szacowane są na setki milionów złotych. Pędzący z prędkością do 150 km/h wiatr spustoszył polskie lasy.
Poważne straty w postaci wiatrołomów i wiatrowałów dotyczą ponad 100 tys. ha z czego ok. połowa nadaje się do całkowitego odnowienia.

Według aktualnych szacunków połamane i wywrócone drzewa to ponad 11 mln m3 (9,8 mln m3 w Lasach Państwowych i 1,3 mln m3 w lasach innych własności).

Skala zniszczeń jest ogromna i żadne zdjęcia nie oddadzą rzeczywistego rozmiaru szkód. Największe straty poniosły Nadleśnictwa Lipusz (ok. 2,3 mln m3), Rytel (2,0 mln m3) i Czersk (0,9 mln m3) z RDLP w Toruniu oraz Nadleśnictwo Gniezno (0,8 mln m3) z RDLP w Poznaniu.

 

Największa klęska w historii polskich lasów - Fotorelacja (Zdjęcia: 36)

Nadleśnictwo LipuszNadleśnictwo LipuszNadleśnictwo LipuszNadleśnictwo LipuszNadleśnictwo LipuszNadleśnictwo LipuszNadleśnictwo LipuszNadleśnictwo LipuszNadleśnictwo LipuszNadleśnictwo LipuszNadleśnictwo LipuszNadleśnictwo LipuszNadleśnictwo LipuszNadleśnictwo LipuszNadleśnictwo LipuszNadleśnictwo LipuszNadleśnictwo GnieznoNadleśnictwo GnieznoNadleśnictwo GnieznoNadleśnictwo GnieznoNadleśnictwo GnieznoNadleśnictwo GnieznoNadleśnictwo GnieznoNadleśnictwo GnieznoNadleśnictwo GnieznoNadleśnictwo GnieznoNadleśnictwo GnieznoNadleśnictwo GnieznoNadleśnictwo GnieznoNadleśnictwo GnieznoNadleśnictwo GnieznoNadleśnictwo GnieznoNadleśnictwo GnieznoNadleśnictwo GnieznoNadleśnictwo GnieznoNadleśnictwo Gniezno

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

klęska sierpien 2017

to prawda największa klęska będziemy ją jako tartacznicy odczuwać bardzo długo ,przypuszczam że cała nasza historia zakupów z wielu lat poszła na marne na tym terenie lasy państwowe powiedzą sory taki mamy klimat nie mamy dla was drewna przepraszamy i trzeba będzie zamykać interes .

TARTACZNIK [12]Odpowiedz na ten komentarz2017-09-03 15:17:20

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz