/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
LEŚNICTWO

Certyfikat dla lasów Podkarpacia

Lasy Państwowe

Autor: Andrzej Nowakowski
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2017-06-27


Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie przeprowadzono coroczny audyt w ramach certyfikacji w systemie PEFC.

Certyfikat dla lasów PodkarpaciaCertyfikat dla lasów PodkarpaciaFot. Andrzej Nowakowski

Tegoroczna kontrola objęła trzy nadleśnictwa: Strzyżów, Tuszyma i Mielec, w których niezależni audytorzy firmy SGS Polska sprawdzali działania m.in. z zakresu użytkowania i hodowli lasu, wymogów bhp oraz ochrony przyrody.

Przeprowadzony audyt potwierdził prowadzenie trwałego i zrównoważonego zagospodarowania lasów, które to kryteria zostały określone w dokumencie nr 4 Rady PEFC Polska.

Nadleśnictwa wchodzące w skład RDLP w Krośnie, nieprzerwanie od maja 2012 r., posiadają Certyfikat PL 12/0026, wydany przez SGS Polska.

PEFC (Programme for the Endorsement of Forest Certification Schemes - Program Zatwierdzenia Systemów Certyfikacji Leśnej) jest międzynarodową, pozarządową organizacją non-profit, założoną w 1999r., której głównym celem jest promocja zrównoważonej gospodarki leśnej poprzez system certyfikacji leśnej oraz etykietowania produktów leśnych wykonywanych przez niezależne jednostki.

PEFC ma charakter „parasolowy”- uznaje krajowe systemy certyfikacji leśnej opracowane wspólnie przez wszystkie zainteresowane strony oraz dostosowane do lokalnych priorytetów i warunków.

Obecnie PEFC obejmuje systemy certyfikacji obowiązujące w ponad 30 krajach. Łącznie odpowiadają one za certyfikację ponad 275 milionów hektarów lasów, co czyni PEFC światowym liderem certyfikacji gospodarki leśnej.

Produkty certyfikowane przez PEFC są akceptowane w licznych publicznych i prywatnych strategiach zamówień obowiązujących na całym świecie.

Certyfikacja lasów zapewnia, że lasy są zarządzane zgodnie z wymaganiami środowiskowymi, społecznymi i ekonomicznymi - równoważąc potrzeby ludzi, przyrody i ekonomii.

PEFC przyjęła definicję zrównoważonej gospodarki leśnej stosowaną również przez Organizację Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO).


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz