/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
BUDOWNICTWO Z DREWNA

Fabryka Konstrukcji Drewnianych chce pozyskać 10 mln zł z emisji obligacji

Autor: oprac. red.
Źródło: Fabryka Konstrukcji Drewnianych
Data: 2017-05-29


Fabryka Konstrukcji Drewnianych S.A. – lider w segmencie magazynów soli oraz jeden ze znaczących producentów wielkogabarytowych konstrukcji drewnianych, notowany na rynku NewConnect, planuje pozyskać 10 mln zł w ramach publicznej emisji obligacji.

Fabryka Konstrukcji Drewnianych chce pozyskać 10 mln zł z emisji obligacjiFabryka Konstrukcji Drewnianych chce pozyskać 10 mln zł z emisji obligacjiFot. FKD

FKD oferuje obligacje 2-letnie serii K o wartości nominalnej 1000 zł każda z oprocentowaniem stałym wynoszącym 8,2%, wypłacanym kwartalnie. Obligacje są zabezpieczone hipoteką, cesją z kontraktów oraz oświadczeniem o poddaniu się egzekucji. Po przydziale obligacji chętnym inwestorom planowane jest ich wprowadzenie na rynek Catalyst.

Środki pozyskane w ramach emisji mają zostać przeznaczone na finansowanie bieżącej działalności emitenta. Fabryka Konstrukcji Drewnianych podpisała kontrakt z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad oraz Zarządu Dróg Wojewódzkich na budowę magazynów soli w związku z rozbudową sieci autostrad oraz dróg ekspresowych na terenie całego kraju. Do tej pory FKD wybudowała 200 magazynów soli, a w przeciągu najbliższych 3 lat ma zostać postawionych 60 nowych magazynów.

Na chwilę obecną spółka jest jedynym podmiotem prowadzącym tego typu działalność na terenie Polski. W 2016 roku FKD dokonała akwizycji Grupy DOME – swojego jedynego konkurenta w tym segmencie.

Spółka w bieżącym roku dokonała dwóch emisji akcji w ramach subskrypcji prywatnych. Dzięki emisjom nowych akcji firmie udało się zwiększyć wartość kapitału własnego o 4,57 mln zł.

-Nasza spółka bardzo szybko się rozwija. Dzięki temu, że zawarliśmy kontrakt z GDDKiA oraz Zarządem Dróg Wojewódzkich na budowę 60 nowych magazynów soli, nasz portfel zamówień na ten rok jest już wypełniony w 100%, oraz w 30% na kolejny. Aby je zrealizować potrzebujemy dużego zapasu gotówki, który planujemy uzyskać dzięki emisji obligacji - komentuje Waldemar Zieliński, Prezes Zarządu Fabryki Konstrukcji Drewnianych S.A.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz