/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
SZTUKA

Wystawa rzeźbiarska „Prawie dotykając” Grażyna Szymała-Wołyńska

Wydział Leśny UP Poznań

Autor: J. Węgiel
Źródło: Wydział Leśny UP Poznań
Data: 2017-05-26


W dniach 30.05.-18.06.2017r. w budynku Kolegium Cieszkowskich Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, przy ul. Wojska Polskiego 71 w godzinach od 8.00-19.00 oglądać będzie można wystawę rzeźb Grażyny Szymały-Wołyńskiej.

Zaproszenie na wernisażZaproszenie na wernisaż

Grażyna Szymała-Wołyńska jest absolwentką rzeźby Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Tworzy prace w drewnie, ceramice, zajmuje się również medalierstwem. Uczestniczy w sympozjach, warsztatach, wystawach i plenerach w kraju i zagranicą (Dania, Francja, Korea Południowa, Niemcy, Portugalia, Serbia, Włochy, USA).

Od 1998 roku kieruje Pracownią Rzeźby i Ceramiki w Murowanej Goślinie. Prowadzi autorskie warsztaty artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wielokrotnie opiniowała prace dzieci i młodzieży uzdolnionych plastycznie dla projektów prowadzonych przez Bank Zachodni WBK.

Grażyna Szymała-Wołyńska - rzeźbiarkaGrażyna Szymała-Wołyńska - rzeźbiarka

W 2007 roku zainicjowała coroczny Międzynarodowy Plener Rzeźbiarski odbywający się w Puszczy Zielonce. Jest założycielką Fundacji RAMUS ARTIS zajmującej się organizacją wydarzeń artystycznych oraz edukacją artystyczną.

-W pracach Grażyny Szymały-Wołyńskiej widzę wielość w kreacji: transformacje form, indywidualny, stosowany porządek oraz różnorodność połączeń i utrwaleń fragmentów wyobraźni, uczuć, duchowości, sfery marzeń, pragnień i wspomnień - mówi Dawid Szafrański, Kurator wystawy "Prawie dotykając". -Był to obiekt rzeźbiarski nie analizowany przeze mnie pod względem towarzyszącej twórcy idei, raczej podejrzana istota wykreowanej formy. Zastanawiała kolorem, nadaną barwą, przeniesionym w trzy wymiary rysunkiem, szkicem, zaprojektowaną przestrzenną formą znaku graficznego. Widziałem materiał i jego uwypukloną szlachetność. Drewno, szkło, ceramika, multiplikowany kształt w miejscu, obiekcie, wybranej przestrzeni – taki widziałem świat realizacji Grażyny Szymały-Wołyńskiej - dodaje Szafrański.

Organizatorami wystawy są Wydział Leśny Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu i Fundacja RAMUS ARTIS

Wystawa pod patronatem Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Patronem medialnym wydarzenia jest portal internetowy Drewno.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA