/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
SZTUKA

Wystawa rzeźbiarska „Prawie dotykając” Grażyna Szymała-Wołyńska

Wydział Leśny UP Poznań

Autor: J. Węgiel
Źródło: Wydział Leśny UP Poznań
Data: 2017-05-26


W dniach 30.05.-18.06.2017r. w budynku Kolegium Cieszkowskich Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, przy ul. Wojska Polskiego 71 w godzinach od 8.00-19.00 oglądać będzie można wystawę rzeźb Grażyny Szymały-Wołyńskiej.

Zaproszenie na wernisażZaproszenie na wernisaż

Grażyna Szymała-Wołyńska jest absolwentką rzeźby Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Tworzy prace w drewnie, ceramice, zajmuje się również medalierstwem. Uczestniczy w sympozjach, warsztatach, wystawach i plenerach w kraju i zagranicą (Dania, Francja, Korea Południowa, Niemcy, Portugalia, Serbia, Włochy, USA).

Od 1998 roku kieruje Pracownią Rzeźby i Ceramiki w Murowanej Goślinie. Prowadzi autorskie warsztaty artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wielokrotnie opiniowała prace dzieci i młodzieży uzdolnionych plastycznie dla projektów prowadzonych przez Bank Zachodni WBK.

Grażyna Szymała-Wołyńska - rzeźbiarkaGrażyna Szymała-Wołyńska - rzeźbiarka

W 2007 roku zainicjowała coroczny Międzynarodowy Plener Rzeźbiarski odbywający się w Puszczy Zielonce. Jest założycielką Fundacji RAMUS ARTIS zajmującej się organizacją wydarzeń artystycznych oraz edukacją artystyczną.

-W pracach Grażyny Szymały-Wołyńskiej widzę wielość w kreacji: transformacje form, indywidualny, stosowany porządek oraz różnorodność połączeń i utrwaleń fragmentów wyobraźni, uczuć, duchowości, sfery marzeń, pragnień i wspomnień - mówi Dawid Szafrański, Kurator wystawy "Prawie dotykając". -Był to obiekt rzeźbiarski nie analizowany przeze mnie pod względem towarzyszącej twórcy idei, raczej podejrzana istota wykreowanej formy. Zastanawiała kolorem, nadaną barwą, przeniesionym w trzy wymiary rysunkiem, szkicem, zaprojektowaną przestrzenną formą znaku graficznego. Widziałem materiał i jego uwypukloną szlachetność. Drewno, szkło, ceramika, multiplikowany kształt w miejscu, obiekcie, wybranej przestrzeni – taki widziałem świat realizacji Grażyny Szymały-Wołyńskiej - dodaje Szafrański.

Organizatorami wystawy są Wydział Leśny Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu i Fundacja RAMUS ARTIS

Wystawa pod patronatem Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Patronem medialnym wydarzenia jest portal internetowy Drewno.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz