/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MEBLARSTWO

Stolzen otrzymał dotację na nowy rodzaj mebli

Stolzen

Autor: oprac.red
Źródło: Stolzen
Data: 2017-05-04


Projekt z zakresu B+R złożony przez producenta frontów kuchennych i akcesoriów meblowych - firmę Stolzen, znalazł się na drugim miejscu listy rankingowej projektów, które otrzymają dofinansowanie z dotacji unijnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 z zakresu Osi priorytetowej Inteligentna Gospodarka Warmii i Mazur.

Stolzen otrzymał dotację na nowy rodzaj mebliStolzen otrzymał dotację na nowy rodzaj mebliFot. Stolzen

Tym razem Stolzen pozyskał środki na wdrożenie wyników przeprowadzonych prac badawczo rozwojowych. Projekt „Wdrożenie prac B+R do działalności firmy STOLZEN, polegających na produkcji nowego typu mebla opartego o innowacyjny front meblowy” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020, z zakresu: OSI PRIORYTETOWEJ 1 INTELIGENTNA GOSPODARKA WARMII I MAZUR, Działanie 1.5 Nowoczesne firmy, Poddziałanie 1.5.1 Wdrożenie wyników prac B+R" otrzyma wsparcie w wysokości 1,676 mln zł. Wartość całego projektu wyniesie 3,129 mln zł.

Pozyskane środki wykorzystane zostaną przede wszystkim na zakup nowych urządzeń oraz modernizację systemu produkcyjnego. W grę wchodzi również rozbudowa budynku o powierzchnię produkcyjno-magazynową. Efektem działań będzie wdrożenie rozwiązań, które pozwolą na stworzenia całkiem nowego produktu na rynku meblarskim co zdecydowana poprawi pozycję Stolzen w stosunku do konkurencji.

Wdrożenie prac B+R (badanie i rozwój) pozwolić ma na zaoferowanie całkiem nowego rozwiązania, jakim jest nowy typ mebla oparty o innowacyjny front meblowy. W tym wypadku zastosowane zostanie zastosowane specjalne wzmocnienie, które poprawi stabilności całej konstrukcji.

Nowy produkt będzie cechował się również wysoką jakością wykonania – dzięki innowacyjnej koncepcji frontu mebla. Standardowe, jednoczęściowe fronty zastąpione zostaną ramką poprowadzoną po całym obwodzie frontu, a w ramce zostaną osadzone poszczególne elementy tj. drzwiczki, fronty szuflad itd. Element ten zostanie zespolony ze skrzynią całego mebla.

Pomimo innowacji i podniesienia jakości, cena nowego produktu nie powinna ulec zmianie.

-Dzięki tym działaniom wprowadzimy do produkcji innowacyjny produkt, stanowiący nowość dla rynku, który nie tylko stanowił będzie bezpośrednią odpowiedź na zapotrzebowanie naszych klientów, ale również pozwoli na zdobycie nieosiągalnych przez konkurencję cech. Działania te poprawią naszą pozycję nie tylko na rynku polskim, ale i w skali międzynarodowej - zapowiada Agnieszka Adamek-Zemke z firmy Stolzen.

Dodatkowo firma wdroży całkiem nową organizację funkcjonowania przedsiębiorstwa, tj. wprowadzi zmiany organizacyjno-procesowe, które zoptymalizują efektywność produkcji w aspekcie organizacyjnym, ekonomicznym oraz jakościowym.

Zmiany nastąpią również w związku z wdrożeniem oprogramowania do projektowania mebli w systemie ERP. Pozwoli to na innowacyjne podejście firmy do całego procesu produkcji.

-Realizacja projektu pozwoli firmie Stolzen zagospodarować widoczną niszę rynkową, uzyskać przewagi konkurencyjne, pozyskać nowych klientów oraz w pełni zaspokoić oczekiwania aktualnych co wprost przełoży się na poprawę finansowej sytuacji przedsiębiorstwa. Wypracowane w wyniku realizacji projektu zyski pozwolą na akumulację kapitału, który w przyszłości przeznaczony będzie na kolejne innowacyjne przedsięwzięcia - dodaje Agnieszka Adamek-Zemke.

Elbląska firma realizuje również projekt o nazwie „Wzór na konkurencję”. Został on wysoko oceniony i wytypowany do dofinansowania. Znalazł się na drugim miejscu listy rankingowej na 103 firmy, które zaproszono do popisania umowy o dofinansowanie. (Więcej na ten temat >>>)

Dzięki temu firma chce nie tylko dokładnie przebadać swoją strategię dotyczącą stosowanego wzornictwa w produkowanych frontach meblowych, ale również przeprowadzić analizę strategii całego przedsiębiorstwa w kontekście proponowanych produktów, stosowanego designu oraz działań konkurencji.

W połączeniu z realizacją projektu, o którym mowa wcześniej, wpłynie to na zoptymalizowanie procesu technologicznego przedsiębiorstwa. Cały audyt przeprowadzi Instytut Wzornictwa Przemysłowego.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz