/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PRZEMYSŁ DRZEWNY

Södra: Rekordowy poziom eksportu tarcicy do Polski

Södra

Autor: oprac. red
Źródło: Södra
Data: 2017-01-10


W 2016 roku eksport szwedzkiego koncernu drzewnego Södra do Polski wzrósł o 150 procent.

Głównym produktem eksportowanym przez Södra do Polski jest tarcica konstrukcyjnaGłównym produktem eksportowanym przez Södra do Polski jest tarcica konstrukcyjnaFot. Södra

Polska dla Södra nie jest nowym rynkiem, ale wzrost sprzedaży jaki ma miejsce w ostatnim czasie jest bardzo interesujący. Udział sprzedaży realizowanej przez firmę na polskim rynku rośnie od kilku lat. Duży wzrost zanotowano w 2015r. i trend ten był kontynuowany również w roku 2016.

W minionym roku eksport realizowany przez Södra do Polski przekroczył 20% całkowitej sprzedaży zagranicznej szwedzkiego koncernu.

Głównym asortymentem jaki trafia na nasz rynek jest świerkowe drewno konstrukcyjne. Szybki wzrost sprzedaży notowany przez koncern motywowany jest kilkoma aspektami. -Gwałtownie zwiększamy swój udział w polskim rynku i jest to wyraźny sygnał, że nasza oferta jest atrakcyjna w kilku aspektach. Wzrost produkcji domów z drewna jaki ma miejsce w Polsce, dobra reputacja drewna ze Skandynawii, stały poziom jakości przekładający się na mniejszą ilość odpadów z tarcicy dostarczanej przez Södra w porównaniu do tarcicy krajowej. Istotna jest też decyzja Södra o zainwestowaniu większej ilości środków na tym rynku - mówi Andreas Jonasson, Marketing Manager Södra Wood.

 

Polecamy: Wywiad z Arkadiuszem Gronowskim, prezesem Södra Polska 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz