/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
RYNEK MEBLI

UOKIK: Agata Meble oraz Black Red White oddadzą klientom rabaty

UOKIK

Autor: oprac.red
Źródło: UOKIK
Data: 2016-10-19


Rabat na cały asortyment – tymi hasłami salony meblowe Agata Meble oraz Black Red White reklamowały swoje oferty. Nie informowały jednak o tym, że nie wszystkie produkty są objęte promocją. Obie firmy oddadzą konsumentom 10 proc. wartości zakupów. Prezes UOKiK wydał dwie decyzje zobowiązujące do zmiany praktyk.

UOKIK: Agata Meble oraz Black Red White oddadzą klientom rabatyUOKIK: Agata Meble oraz Black Red White oddadzą klientom rabaty

Wątpliwości Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wzbudziły hasła reklamowe salonów meblowych Agata Meble oraz Black Red White. Promocja w sklepach BRW obowiązywała w styczniu, a w Agata Meble – w lutym i marcu ubiegłego roku.

 

Reklamy informowały, że kupując w obu salonach, konsument otrzyma 10 procentowy rabat na cały asortyment, a dodatkowo w Agata Meble klient mógł wybrać nieoprocentowane raty. W rzeczywistości, w salonach Agata Meble i BRW klient nie mógł skorzystać z rabatu, gdy chciał kupić produkty objęte innymi promocjami. Ponadto, w obu reklamach brakowało odniesienia do regulaminów, które informowały o ich rzeczywistych warunkach. 

 

Zdaniem UOKIK działania takie są nieuczciwymi praktykami rynkowymi naruszającymi zbiorowe interesy konsumentów.

 

W wyniku prowadzonego przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów postępowania, Agata SA oraz Black Red White SA dobrowolnie zobowiązały się do zrekompensowania strat konsumentom. Klienci, którzy zrobili zakupy w obu salonach w określonym terminie, otrzymają zwrot 10 proc. wartości zakupów. Ponadto, obaj przedsiębiorcy poinformują klientów o decyzjach Prezesa UOKiK na łamach dzienników ogólnopolskich. 

 

O szczegółach zwrotu informują decyzje UOKIK, z których wynika m.in., że wszyscy konsumenci, którzy dokonali zakupu towarów w salonach Agata Meble w okresie 2-15. lutego, 23. luty - 8. marca oraz 13.-22 marca 2015r. i nie skorzystali z promocji "raty 0%" oraz zgłoszą się do jakiegokolwiek salonu w okresie 3 miesięcy od daty ukazania się ogłoszenia prasowego wraz z dowodem dokonania zakupu, uzyskają zwrot części ceny towaru w wysokości 10% ceny sprzedaży. Zwroty będą realizowane w wyznaczonych kasach, w każdym z salonów „Agata Meble”, bezpośrednio po okazaniu właściwych dowodów zakupu. 

 

Na identyczny zwrot (10%) wydanych pieniędzy moga liczyć konsumenci którzy dokonali zakupów w salonach Black Red White w okresie od 2-12. stycznia 2015r. i produkt nie był objęty 10% rabatem "Cały Asortyment". BRW zobowiązało się do zwrotu 10% ceny w terminie 3 miesięcy od daty ukazania się ogłoszeń prasowych. Żądanie z dowoem zakupu mozna wysłać mailem albo zgłosić się do wybranych salonów. Black Red White zwróci wymaganą kwotę nie później niż w terminie 1 miesiąca od dnia zgłoszenia żądania.

 

Warto przypomnieć, że dowodem zakupu jest nie tylko paragon czy faktura, ale np. wydruk z terminala (przy płatności kartą), wyciąg z rachunku bankowego (przy płatności karta lub przelewem) lub potwierdzenie zamówienia przesłane mailem (w przypadku sprzedaży internetowej). 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz