/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
Stolarnia 5m2

DREMA z perspektywy strugnicy

Drewno.pl

Autor: Łukasz Giergasz
Źródło: Drewno.pl
Data: 2016-09-28


Łukasz Giergasz i jego Stolarnia 5m2 uczestniczyli w targach DREMA w ramach Strefy Wiedzy organizowanej przez portal Drewno.pl i Międzynarodowe Targi Poznańskie. Oto krótkie podsumowanie targów z perspektywy Łukasza, który dzielił się wiedzą na temat ręcznej obróbki drewna.

I tak przez cztery dni. Na drugim planie Magda z Dluta.plI tak przez cztery dni. Na drugim planie Magda z Dluta.plFot. J.Rutkowski

DREMA 2016 właśnie dobiegła końca. Ufff…

Cztery dni za strugnicą (a właściwie przed) sprawiły, że wyrobiłem sobie kilka opinii na pewne tematy. Po pierwsze i najważniejsze - ludzie są fajni. 

O ile nie chcesz im nachalnie czegoś wcisnąć. 

Wiele osób wychodziło ze swojego pancerza ochronnego dopiero wtedy kiedy jasno zasygnalizowałem, że niczego nie sprzedaję. Tylko rozmowa. W dwie strony - coś dawałem ale i brałem. Partnerska wymiana. 

Ryszard z Gdańska - architekt. Artysta i wielbiciel harmonijek ustnych i mandolin - pokazywał mi swoje realizacje - cedrowa sauna - powalające. Jego kolekcja strugów ręcznych i narzędzi to perła. 

Tomek z Bielska - stolarz technolog. Niepracujący w zawodzie ale cały czas czynny w pasji. Tydzień cichych dni w domu po zakupie strugarki ;-)

Radek ze Szczecinka - zakochany w drewnie i w ręcznych narzędziach. 

Ciało pedagogiczne i chłopcy z Technikum Drzewnego Towarzystwa Salezjańskiego z Oświęcimia - siła spokoju. Oby chłopcy znaleźli swoje miejsce i byli zadowoleni z wyboru zawodu. Sporo było śmiechu i zabawy ale i poważnych rozmów np. na temat wykorzystania drewna topolowego w tradycyjnej ciesielce w Wielkopolsce.

Wiele osób, wiele osobowości. Wszyscy ciepło reagowali na wariata opowiadającego o stuletnich piłach i powietrzu w konstrukcji mebli. Miło… 

Dostałem pozytywnego „kopa” i chcę więcej! 

I jeszcze fragment maila który otrzymałem od jednego fascynata: „… Raz jeszcze wielkie dzięki za czas i bezcenne informacje! (…) Szczerze najcenniejszą i najbliższą sercu wystawą w całej Drema 2016 był twój kącik...” 

- Radku - jesteś na dobrej drodze do tego, żebym Ci postawił piwo. 

Tylko jedno - w końcu jestem z Poznania.

 

Łukasz Giergasz - pasjonat, który mówi o sobie, że akurat był w toalecie gdy rozdawali pilarki stołowe. Wszystko chce zrobić sam - nawet farbę. Eksperymentuje i odkrywa na nowo zapomniane style budowy mebli i ręczne narzędzia do obróbki drewna wzorując się na takich mistrzach jak Roy Underhill, Paul Sellers, Curtis Buchanan… i tych niesamowitych gościach z XVIII wieku.


Zapraszamy do odwiedzenia strony: https://www.facebook.com/LukaszGiergasz/


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz