/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MEBLARSTWO

Woodcraft zatrudni więźniów

Autor: Maciej Słysz, oprac. red
Źródło: Służba Więzienna
Data: 2016-08-11


30. czerwca 2016 r. w Rzeszowie podpisany został List Intencyjny pomiędzy Zakładem Karnym w Rzeszowie, reprezentowanym przez Dyrektora ppłk Roberta Koguta, a WoodCraft Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu reprezentowaną przez Prezesa Zarządu Bartłomieja Łukaszewicza dotyczący budowy hali produkcyjnej.

Woodcraft podpisał umowę z Zakładem Karnym w Rzeszowie-ZałężuWoodcraft podpisał umowę z Zakładem Karnym w Rzeszowie-ZałężuFot. Maciej Słysz

Strony umowy rozpoczęły prace zmierzające do wybudowania i uruchomienia na terenie Zakładu Karnego w Rzeszowie obiektu w postaci fabryki mebli tapicerowanych. Celem nadrzędnym tego zadania będzie  zatrudnienie w toku produkcji osób odbywających karę pozbawienia wolności jako środka oddziaływania w procesie resocjalizacji.

 

Hala produkcyjna docelowo ma mieć powierzchnię ok. 8000 m2 wraz z pełną infrastrukturą techniczną oraz zapleczem magazynowym. Planowana wstępnie ilość osadzonych do zatrudnienia została ustalona w przedziale pomiędzy 350 a 600 osób skazanych. Kontrahent zobowiązał się do zapewnienia odpowiednich warunków pracy dla osób pozbawionych wolności.

 

Ministerstwo Sprawiedliwości wraz z Centralnym Zarządem Służby Więziennej przygotowało specjalny rządowy program dotyczący pracy więźniów. Program pracy więźniów składa się z trzech filarów i zakłada budowę 40 hal produkcyjnych przy zakładach karnych i aresztach śledczych. 

 

Przedsiębiorcy zatrudniający więźniów dostaną specjalne ulgi, a samorządy nowe możliwości wykorzystania ich pracy.

 

W nowo powstałych halach zatrudniani będą przede wszystkim osadzeni odbywający karę w zakładach karnych typu zamkniętego oraz posiadający zobowiązania alimentacyjne. 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz