/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
MATERIAŁY DREWNOPOCHODNE

Kronospan Design Center wspiera ideę Szczecineckiego Klastra Meblowego

Kronospan

Autor:
Źródło: Kronospan
Data: 2016-05-31


Kronospan Design Center jest ośrodkiem szkoleniowo – ekspozycyjnym, w całości poświęconym produktom, innowacjom i działalności Kronospan. Centrum wspiera ideę Szczecineckiego Klastra Meblowego. To miejsce unikatowe, absolutnie wyjątkowe w skali kraju i Europy.

Kronospan Design CenterKronospan Design CenterFot. Kronospan

Centrum to platforma współpracy projektantów, architektów, przedsiębiorców, studentów i uczniów. Będzie stanowiło miejsce wymiany doświadczeń i inspiracji dla wszystkich, zaangażowanych w rozwój branży drzewnej, meblarskiej oraz budowlanej.

Kronospan Design CenterKronospan Design CenterFot. Kronospan

W Kronospan Design Center można zapoznać się z pełną gamą produktów Kronospan, z ich specyfiką oraz właściwościami; poznać zarówno standardowe, jak i nietypowe formy ich zastosowania. Centrum służyć także będzie organizacji imprez targowych, wydarzeń oraz szkoleń.

Kronospan Design CenterKronospan Design CenterFot. Kronospan

Powierzchnia zajmuje ponad 3,2 ha. Obejmuje hale wystawiennicze ze studiem MDF, rozsuwany dom pokazowy o powierzchni 300 m2, wybudowany w technologii pasywnej i posadowiony w hali ekspozycyjnej, budynki: szkoleniowy oraz restauracyjny. Na terenie centrum jeszcze w tym roku zostanie wybudowana następna hala Szczecineckiego Klastra Meblowego, w której rozpocznie działalność kolejna firma produkcyjna z branży meblarskiej. 

Ekspozycja w Kronospan Design CenterEkspozycja w Kronospan Design CenterFot. Kronospan

Klienci mogą zapoznać się w centrum z pełną ofertą Kronospan, wraz z przykładami praktycznych zastosowań, usystematyzowaną w trzech dużych grupach:

 1. Kronobuild – płyty budowlane
 2. Kronodesign – płyty do produkcji mebli
 3. Kronooriginal – produkty wykończeniowe (m.in. podłogi)

Dekory MDF - Ekspozycja w Kronospan Design CenterDekory MDF - Ekspozycja w Kronospan Design CenterFot. Kronospan

Najnowsza kolekcja Kronospan - Trendy 16/17 - to doskonałe połączenie drewna, kamienia i metalu. Jest uzupełnieniem największej kolekcji powierzchni Kronodesign z 11 nowoczesnymi wzorami drewna, 6 szczotkowanymi wzorami metalu oraz 10 wzorami blatów roboczych.

KronoEventKronoEventFot. Kronospan

W czasie Kronoeventu Członek Zarządu Kronospan, Tomasz Jańczak, zaprezentował wizję rozwoju przedsiębiorstwa, której niezwykle istotne elementy to:

 • doskonały serwis
 • najwyższa jakość
 • konkurencyjne ceny
 • eleganckie wzornictwo

Kronospan nieustannie się rozwija. W najbliższych dwóch latach zainwestuje 2 mld EUR w celu zwiększenia mocy produkcyjnych, wykorzystania możliwości nabywczych oraz ciągłego doskonalenia jakości serwisu, wydajności i efektywności. 

KronoEventKronoEventFot. Kronospan

Kronospan jest pionierem innowacyjności. Ostatnie innowacje producenta to m.in.:

 • płyty OSB Firestop
 • nowości wzornicze Kronodesign Trendy 16/17
 • pokrycia fasad Kronoart
 • zaktualizowana kolekcja Krono Original 2016: Krono Xtreme i Krono Xonic

Strefa płytStrefa płytFot. Kronospan

Kronospan kieruje się zasadą zrównoważonego rozwoju, która zakłada produkcję przy możliwie najmniejszym wpływie na otoczenie. Dlatego firma podąża w kierunku produktów o jak najniższej emisji. Do 2020 roku wszystkie zakłady Kronospan będą produkować w klasie E-LE, co oznacza najmniejszą emisję produktową.

Dom pokazowy w Kronospan Design CenterDom pokazowy w Kronospan Design CenterFot. Kronospan

W czasie Kronoeventu ponad 1500 najważniejszych klientów firmy z całego świata przez dwa tygodnie aktywnie korzystało z okazji do poznania Kronospan, który zaprezentował w całkowicie odmienny, innowacyjny sposób zarówno swoje produkty, technologie, jak i całe przedsiębiorstwo. 

Kronoevent jest organizowany cyklicznie; każdego roku w innym kraju, w którym znajdują się zakłady Grupy Kronospan. W latach poprzednich odbyło się w Niemczech, Hiszpanii i Bułgarii. Tegoroczna, polska edycja z pewnością należy do niezwykle udanych.

Kronospan Design Center wspiera ideę Szczecineckiego Klastra Meblowego (Zdjęcia: 18)

Kronospan Design CenterKronospan Design CenterKronospan Design CenterEkspozycja w Kronospan Design CenterDekory MDF - Ekspozycja w Kronospan Design CenterKronoEventKronoEventStrefa płytDom pokazowy w Kronospan Design CenterDom pokazowy: korytarz i paneleDom pokazowy: kuchnia i salonDom pokazowyKronoAkademia prezentacja dekorówMDF ekspozycja super natural classicStrefa Płyt - ekspozycjaStudio MDF - ekspozycjaStudio MDFStudio MDF

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA