/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
DESIGN

Niepowtarzalne meble ze zmurszałego drewna

Autor: oprac red.
Źródło: alcarol
Data: 2016-04-10


"alcarol" zaprezentuje podczas nadchodzącego SALONE SATELLITE w Mediolanie najnowszą kolekcję mebli, dla których surowcem jest drewno rozkładane przez grzyby.

Kolekcja Fungi oparta jest na zmurszałym drewnieKolekcja Fungi oparta jest na zmurszałym drewnieFot. alcarol

"alcarol" to duet to duet włoskich projektantów, który stanowią Andrea Forti i Eleonora Dal Farra. Podczas swojej pracy skupiają się na działaniach związanych z eksperymentalnym łączeniem tradycyjnych surowców z niewidocznymi lub przeźroczystymi substancjami. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom tworzą niepowtarzalne meble czy elementy wyposażenia wnętrz.

Biurko z kolekcji Fungi, drewno bukoweBiurko z kolekcji Fungi, drewno bukoweFot. alcarol

 

Drewno w ekosystemach leśnych podlega naturalnym procesom rozkładu, za które w głównej mierze odpowiedzialne są różne gatunki grzybów. Podczas swoich procesów życiowych wykorzystują one ligninę stanowiącą szkielet tkanki drzewnej. Podczas murszenia drewno traci wprawdzie swoje właściwości mechaniczne jednak często przybiera niepowtarzalną fakturę.

Stól z kolekcji Fungi, drewno bukoweStól z kolekcji Fungi, drewno bukoweFot. alcarol

 

Kolekcja Fungi (Grzyby) to meble, które łączą niesamowite kompozycje barw i skomplikowanych wzorów stworzonych przez grzyby z przeźroczystą żywicą nadającą meblom nowoczesny, chłodny charakter. 

 

Taborety z kolekcji Fungi, drewno jabłoniTaborety z kolekcji Fungi, drewno jabłoniFot. alcarol

Kolekcja składa się z stołu, biurka, parawanu i taboretów. Jako surowiec projektanci wykorzystali rozkładające się drewno bukowe znalezione podczas spacerów po lasach włoskich Dolomitów. W przypadku taboretów wykorzystano elementy pnia jabłoni.

 

Parawan z kolekcji Fungi, drewno bukoweParawan z kolekcji Fungi, drewno bukoweFot. alcarol

Zmurszałe drewno jest cięte i suszona, a następnie obrabiane i zatapiane w krystalicznie przeźroczystej żywicy, co całkowicie zatrzymuje proces rozkładu drewna.

 

Zobacz prezentację wideo

 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA