/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
DOMY Z DREWNA

Ponadnormatywny transport drewnianego domku - próba zaoszczędzenia nie wyszła

Autor: oprac. pks
Źródło: Inspekcja Transportu Drogowego
Data: 2015-11-27


26. listopada 2015r. inspektorzy ITD z oddziału terenowego w Lesznie zatrzymali do kontroli drogowej pojazd ciężarowy przewożący drewniany domek. Jak się okazało ładunek był prawie 20cm za wysoki.

Ponadnormatywny transport drewnianego domkuPonadnormatywny transport drewnianego domkuFot. Inspekcja Transportu Drogowego

Kierujący posiadał zezwolenie kategorii III, które uprawnia do przejazdów pojazdem z ładunkiem nie wyższym niż 4 m i 30 cm. Pomiary wykazały, że pojazd wraz z ładunkiem mierzy jednak prawie 4 i pół metra. Kierowca i przedstawiciel producenta domków przyznali, że przekroczenie związane jest z faktem, iż przed rozpoczęciem przewozu nie zdemontowano daszka konstrukcji, co było wcześniej planowane.

 

Przewoźnik został zobligowany do uzyskania zezwolenia kategorii VII lub odpowiednie dostosowanie ładunku do posiadanego zezwolenia. Po zakończeniu kontroli zorganizował częściowy demontaż górnej części konstrukcji.

Ponadnormatywny transport drewnianego domkuPonadnormatywny transport drewnianego domkuFot. Inspekcja Transportu Drogowego

Wobec przewoźnika i załadowcy zostały wszczęte postępowania administracyjne. Dodatkowo kierującego ukarano mandatem karnym za używanie jednej wykresówki w tachografie przez kilka dni. Kierowca stwierdził, że wykonuje przeważnie przejazdy w ramach pomocy drogowej i dlatego zapomniał o konieczności prawidłowego rejestrowania czasu pracy przy wykonywaniu pozostałych przewozów.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz