/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
DESIGN

Czeczota w zegarku symbolem luksusu

Autor: opac.dja
Źródło: Ralph Lauren
Data: 2015-01-27


Na sezon 2015 marka Ralph Lauren zaprojektowała nowy zegarek do swojej kolekcji samochodowej. By zegarek był bardziej luksusowy, pierścień otaczający szkiełko wykonany został z rzadkiego rodzaju egzotycznego drewna.

Fot. Ralph Lauren

Zegarki z "samochodowej" kolekcji Ralph Loren inspirowane są zegarami na tablicy przyrządów klasycznych samochodów. Tym razem natchnieniem stał się Bugatti Type 57SC Atlantic, który po tym jak w 2010r. zapłacono za niego pomiędzy 30 a 40 mln USD (nie ujawniono ostatecznej ceny) stał się najdroższym samochodem świata (podium stracił w 2012r.). Bugatti Typ 57 był produkowany w latach 1934-1940 w różnych odmianach i modyfikacjach nadwozia. Łącznie fabrykę opuściło 710 egzemplarzy tego modelu.

Fot. Ralph Lauren

Nowy model zegarka zalicza się do tzw. grupy "skeleton", których podstawową cechą jest widoczny mechanizm. Bugatti Type 57SC Atlantic to zegarek w dużej mierze wykonany ręcznie, który wykorzystuje kombinację różnorodnych materiałów, w tym drewno.

Drewniana ramka wykonana jest z rzadkiego gatunku drewna egzotycznego, a konkretnie z obrzęku (czeczoty) drzewa Amboyna rosnącego m.in. w lasach Malezji, Filipin czy Borneo. 

Fot. Ralph Lauren

Wykorzystanie w zegarku tego cennego drewna ma wielorakie znaczenie. Jest pomostem pomiędzy historią (drewno tego typu wykorzystywano w kokpitach dawnych, luksusowych samochodów) i współczesną techniką i precyzją, która została połączona przez ręczną robotę w mistrzowskim wykonaniu. 

Być może do ceny samochodu nawiązuje też cena zegarka. Według nieoficjalnych informacji ma on kosztować ok. 35 tys. USD 

Fot. Ralph Lauren

Ralph Loren wykorzystywał drewno w projektowanych przez siebie zegarkach już wcześniej. Jednym z przykładów jest model z 2011r. w którym drewno (czeczota wiązu) było elementem tarczy.

 

 

 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz