/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

IKEA wybuduje zakład przerobu drewna na Białorusi

Ministerstwo Leśnictwa Białorusi

Autor: dja
Źródło: Ministerstwo Leśnictwa Białorusi
Data: 2009-09-22


IKEA wybuduje zakład przerobu drewna na Białorusi. Jak poinformowało białoruskie Ministerstwo Leśnictwa będzie to jedna z największych inwestycji zagranicznych w ostatnich latach.

Fot. IKEA

Według planów tartak powstanie w pobliżu miasta Borysow i będzie mógł przerabiać ok. 600 tys. m3 drewna. Zgodnie z polityką forsowaną przez rząd Białorusi inwestycja będzie zrealizowana wspólnie z miejscowym partnerem, którym będzie państwowy koncern drzewno-papierniczy Bellesbumprom.

Aktualnie białoruskie przedsiębiorstwa wraz z zagranicznymi partnerami realizują kilka dużych projektów inwestycyjnych w branży przetwórstwa drewna - powiedział na konferencji prasowej Piotr Siemaszko, Minister Leśnictwa Białorusi. Szczególnie aktywni są inwestorzy z regionu Morza Bałtyckiego, zwłaszcza z Litwy. Wspólne przedsięwzięcia są planowane w rejonie takich miast jak Grodno, Ostrowiec, Biegoml, Suraż. Miejscowe przedsiębiorstwa uczestniczące w tych projektach odpowiedzialne są przede wszystkim za dostawę surowca drzewnego. Większość projektów związana jest z energetycznym wykorzystaniem drewna - produkcją zrębków opałowych, brykietu i pelletu. Największy projekt inwestycyjny będzie realizowany w okręgu witebskim, gdzie powstanie zakład produkcji pelletu o wydajności sześciu ton na godzinę.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA