/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Zamek do rozbiórki

Dziennik Bałtycki

Autor:
Źródło: Dziennik Bałtycki
Data: 2006-07-24


Najprawdopodobniej w środę powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Kartuzach wyda decyzję o rozbiórce zamku w Łapalicach - zapowiada "Dziennik Bałtycki".

Wszystko dlatego, że właściciel molocha, gdański stolarz-artysta nie dostarczył dokumentacji legalizującej tę największą na Pomorzu nielegalną budowlę.

Zgodnie z uzyskanym w 1984 roku zezwoleniem, pod Kartuzami miał powstać domek jednorodzinny z pracownią rzeźbiarską, a wybudowano zamek z dwunastoma wieżami, krytym basenem i sztucznym jeziorem z wyspą. Właściciel zamku do końca czerwca miał wyznaczony termin na złożenie dokumentacji legalizacyjnej, ale tego nie zrobił - wyjaśnia Krzysztof Nowak, powiatowy inspektor budowlany w Kartuzach.

Zdaniem Jana Kiedrowskiego, radnego gminy Kartuzy z Łapalic, zamek to jedna z niepowtarzalnych atrakcji, która już na stałe wpisała się w obecny krajobraz i ściąga tłumy turystów z Polski i zagranicy. Jeżeli inwestor ma kłopoty z legalizacją tej budowli samorząd gminny powinien mu pomóc. Rozbiórka zamku, twierdzi radny, będzie ogromną stratą dla gminy Kartuzy i powiatu - pisze "Dziennik Bałtycki".


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA