/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

REKLAMA

Oferta nr: 246779PL EN DE RU Inne w tej kategorii Inne w tej kategorii
SPRZEDAM: Kocioł KWH-1000 z podawaniem tłokowym z redlerem
Skończył się ustawiony przez Użytkownika okres ważności oferty.
Polska, woj. pomorskie
Do sprzedaży komplety kocioł z zasobnikiem 20mp w pełni automatyczny.
Zestaw grzewczy służy do spalania mieszaniny kory, trocin, kawałkowego drewna poprodukcyjnego o granulacji: 50mmx30mmx300mm (wilgotność maks. 50% przy czym drewno kawałkowe stanowi maks. 50% zawartości mieszaniny) w celu wytworzenia gorącej wody do celów grzewczych lub technologicznych. Zestaw składa się z kotła KWH-1000 z ruchomym rusztem i tłokowym podajnikiem hydraulicznym zasilanego paliwem z kontenerowego wybieraka paliwa KWP przez przenośnik zgrzebłowy (redler). Kontenerowy zasobnik paliwa ma kształt prostopadłościanu. Na dnie zabudowany jest hydrauliczny wygarniak, który porusza się ruchem posuwisto – zwrotnym w prowadnicach po dnie zbiornika. Ramiona wygarniaka poprzez odpowiedni profil transportują paliwo w kierunku koryta zsypowego w którym zainstalowany jest przenośnik.
Z koryta zsypowego kontenera paliwo trafia do przenośnika zgrzebłowego, który składa się z obudowy w postaci rynny z cięgnami łańcuchowymi, mechanizmu napędowego i mechanizmu napinającego.

Paliwo przesuwane jest po nieruchomej powierzchni rynny za pomocą poprzeczek rozmieszczonych na podwójnym cięgnie łańcuchowym do wysypu, z którego trafia do komory tłokowego dozownika paliwa. Jego zadaniem jest dostarczanie do kotła porcji paliwa odpowiednich do utrzymania zadanych parametrów spalania. Tłok dozownika jest poruszany przez siłownik hydrauliczny. Dozownik posiada dwustopniowy system zabezpieczenia przed cofnięciem płomienia do podajnika, co znacząco poprawia bezpieczeństwo eksploatacji urządzenia.

W komorze paleniskowej kotła następuje odparowanie wilgoci zawartej w paliwie oraz jego spalanie. W celu zapewnienia równomiernego rozłożenia paliwa w komorze spalania zastosowano ruszt ruchomy. Zapewnia on optymalne warunki spalania oraz umożliwia całkowite spalanie materiału. Ruszt chłodzony jest powietrzem, które jednocześnie stanowi powietrze pierwotne do spalania.

Dodatkowo komora spalania wyposażona jest w układ automatycznego odpopielania, co znacząco ułatwia obsługę kotła, szczególnie przy spalaniu paliw o niskiej wartości opałowej, z których pozostają duże ilości popiołu.

Sterowanie procesem podawania paliwa oraz jego spalania odbywa się automatycznie. Układ sterowania oparty jest na programowalnym kontrolerze, który steruje podawaniem paliwa w oparciu o informacje uzyskane z czujników obecności paliwa i zapotrzebowania mocy cieplnej. Sterownik wyposażono w prosty w obsłudze panel dotykowy.
Sterowanie procesem podawania paliwa oraz jego spalania odbywa się automatycznie. Układ sterowania oparty jest na programowalnym kontrolerze, który steruje podawaniem paliwa w oparciu o informacje uzyskane z czujników obecności paliwa i zapotrzebowania mocy cieplnej. Sterownik wyposażono w prosty w obsłudze panel dotykowy.

cena netto 250 000 netto
Kocioł KWH-1000 z podawaniem tłokowym z redlerem
 

Uwaga! Upłynął czas ważności tego ogłoszenia!

Nie widzisz informacji kontaktowych ogłoszeniodawcy?

Możesz odpowiedzieć na to ogłoszenie
nie ponosząc żadnych kosztów
klikając na przycisk poniżej:

(konieczna bezpłatna rejestracja)

lub odkryć dane kontaktowe
ogłoszeniodawcy (usługa płatna).

Nie masz żetonów uprawniających
do korzystania z usług?

Odpowiedzi na ofertę
Wyświetleń: 1133
Aktualnie w systemie brak odpowiedzi na ofertę
 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz