/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

REKLAMA

Oferta nr: 217783PL EN DE RU Inne w tej kategorii Inne w tej kategorii
SPRZEDAM: Rębak Skorpion 350 RBP przystosowany do przyczepy zrywkowej
Skończył się ustawiony przez Użytkownika okres ważności oferty.
Polska, woj. świętokrzyskie
Skorpion 350 RBP to profesjonalny rębak bębnowy przystosowany do współpracy z przyczepa zrywkową, współpracujący z ciągnikiem rolniczym o mocy minimum 100 KM (540 obr/min). Ze względu na duże możliwości przerobowe (maksymalna średnica rozdrabnianych odpadów drzewnych to 25 cm) znakomicie sprawuje się przy rozdrabnianiu pni drzew i rozłożystych gałęzi. Przestrzeń załadunku drewna (gardziel) ma wymiary 375 x 340 mm.

Rębak ten oferowany jest głównie firmom działającym w branży leśnej. Konstrukcja rębaka osadzona została na podstawie umożliwiającej mocowanie rębaka bezpośrednio na przyczepie zrywkowej. W celu montażu lub demontażu rębaka na przyczepie zrywkowej został on wyposażony w dokręcane nogi z regulacją ich wysokości (umożliwia to wjazd przyczepą zrywkową pod rębak). Rozwiązanie takie daje możliwość wykorzystania przyczepy jako podwozia do ciągnięcia rębaka a zainstalowany na przyczepie hydrauliczny dźwig (żuraw) usprawnia pracę rębakiem.

Standardowo w rębaku zastosowano system wciągania drewna składający się z zabudowanej w wahaczu zębatej rolki wciągającej i dociskającej drewno oraz stołu załadowczego z zębatą gąsienicą długości 960 mm, którą poprzedza składana hydraulicznie klapa załadowca wyposażona w dodatkową gąsienicę o długości 850 mm. Praca rębakiem z systemem gąsienicowym zapewnia osiągnięcie wysokiej wydajności.

Rębak w standardzie posiada płynną regulację prędkości podawania materiału do rozdrabniania w zakresie ciecia od 5 do 28 mm. Dzięki takiemu rozwiązaniu można produkować drobny zrębek, który poddany dalszemu przerobowi na młynach młotkowych można wykorzystywać do produkcji brykietu lub pelletu.

Zastosowanie układu 2 noży tnących na bębnie ustawionych sektorowo (jeden obrót bębna na jedno pełne cięcie) zapewnia osiągnięcie bardzo dużych możliwości rębaka przy stosunkowo małej mocy ciągnika.

W rębaku zastosowano sito o otworach 30x30 lub 50x50 mm, które zapewnia osiągnięcie regularnego zrębka. Zrębek wybierany jest spod sita dwoma przenośnikami ślimakowymi do wentylatora wyrzutowego i za jego pomocą wyrzucany rurą wyrzutową.

W rębaku zastosowano hydraulicznie składaną rurę wyrzutową wraz z automatycznym sterowaniem obrotnicą 240° realizowaną za pomocą Joysticka.

Rębak w standardzie wyposażony jest również w elektroniczny system No-stress, który automatycznie zapobiega przeciążeniu układu napędowego, poprzez czasowe zatrzymanie układu podającego. System ten ma wbudowany licznik motogodzin.

Gabaryty (DxSxW) 2070 x 2220 (3160)* x 2590 (3710)*[mm]
Waga 2200** [kg]
Średnica materiału pień do 250 [mm]
Ilość noży 2 tnące + 1 podporowy
Szybkość podawania do 21 [m/min]
Wydajność do 16 [m3/h]
Szerokość zrębka do 28 mm w zależności od materiału
Średnica bębna tnącego 520 [mm]
Sito 30x30 lub 50x50 [mm]
Wymiary gardzieli (Sz x W) 375 x 340 [mm]
Min. moc ciągnika 100 [KM]

()* - wymiar po rozłożeniu w trakcie pracy (sam rębak)
()** - waga samego rębaka
Rębak Skorpion 350 RBP przystosowany do przyczepy zrywkowej
 

Uwaga! Upłynął czas ważności tego ogłoszenia!

Nie widzisz informacji kontaktowych ogłoszeniodawcy?

Możesz odpowiedzieć na to ogłoszenie
nie ponosząc żadnych kosztów
klikając na przycisk poniżej:

(konieczna bezpłatna rejestracja)

lub odkryć dane kontaktowe
ogłoszeniodawcy (usługa płatna).

Nie masz żetonów uprawniających
do korzystania z usług?

Odpowiedzi na ofertę
Wyświetleń: 3062
Aktualnie w systemie brak odpowiedzi na ofertę
 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA