/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

REKLAMA

Oferta nr: 212193PL EN DE RU Inne w tej kategorii Inne w tej kategorii
SPRZEDAM: Ciągnikowy rębak bębnowy z podajnikami gąsienicowymi, idealny do lasu (HDS) - SKORPION 500 RB
Ofertę dodano 2021-11-19 08:47:19 i jest ważna do 2022-02-17
Polska, woj. świętokrzyskie
SKORPION 500 RB to największy produkowany przez naszą firmę rębak bębnowy z systemem gąsienicowym. Oferowany jest dla firm i osób, które chcą pozyskiwać zrębki w dużych ilościach i jednorodnej frakcji. Maszyna ta należy do grona rębaków napędzanych z WOM ciągnika a moc niezbędna do napędzania rębaka to minimum 120 KM (540÷750 obr./min).

Ze względu na znaczne gabaryty zrębkowanego materiału o średnicy do 300 mm rębak dedykowany jest do mechanicznego załadunku odpadów drzewnych za pomocą hydraulicznego dźwigu (żurawia), w standardzie wyposażony jest w podstawę do jego zamocowania. Duża przestrzeń załadunku drewna, gardziel o wymiarach 550 x 370 mm umożliwia zrębkowanie rozłożystych gałęzi i innych objętościowo obszernych odpadów drzewnych.

W rębaku zastosowano system wciągania drewna, który składa się z zabudowanej w wahaczu zębatej rolki wciągającej i dociskającej drewno (średnica jej 380 mm), a także stołu załadowczego z zębatą gąsienicą o długości 920 mm, która jest poprzedzona hydraulicznie składaną klapą załadowczą wyposażoną również w podajnik gąsienicowy o długości 850 mm.

Układ wciągania drewna zasilany jest pompą hydrauliczną, która jest w wyposażeniu standardowym rębaka, rolka i gąsienice są napędzane z tej pompy układem silników hydraulicznych wraz z reduktorami.

Zastosowanie układu 3 noży tnących na bębnie ustawionych sektorowo (jeden obrót bębna na jedno pełne cięcie) zapewnia osiągnięcie bardzo dużych możliwości rębaka przy stosunkowo małej mocy ciągnika.

Zapewnienie regularnego zrębka jest osiągane dzięki zastosowaniu sita zamontowanego pod bębnem tnącym. Zrębek wybierany jest spod sita dwoma przenośnikami ślimakowymi do wentylatora wyrzutowego i za jego pomocą wyrzucany rurą wyrzutową. Rębak wyposażono w hydraulicznie składaną rurę wyrzutową wraz z automatycznym sterowaniem obrotnicą 240° realizowaną za pomocą rozdzielacza hydraulicznego lub Joysticka.

Konstrukcja rębaka osadzona jest na podwoziu jednoosiowym, co pozwala na holowanie maszyny po wszystkich typach dróg. Typowe zastosowanie resorowanej osi jezdnej z hamulcem pneumatycznym pozwala Skorpionowi 500 RB na poruszanie się z prędkością do 25 km/h. Może być on również wyposażony w oś jezdną z zawieszeniem pneumatycznym.

Rozwiązanie usytuowania stołu załadowczego pod kątem 90° w stosunku do kierunku jazdy pozwala na jednoczesny transport rębaka i lekkiej przyczepy za pomocą jednego ciągnika (rębak posiada automatyczny zaczep holowniczy).

Rębak wyposażony jest w nowoczesne LED-owe oświetlenie drogowe.

W wyposażeniu standardowym Skorpiona 500 RB mamy do dyspozycji system No-stress. Automatycznie zapobiega on przeciążeniu układu napędowego dzięki czasowemu zatrzymaniu układu podającego. Bardzo łatwo jest zatem przystosować pracę rębaka do aktualnie rozdrabnianego materiału, dzięki czemu zwiększa się jego efektywność. System ten ma wbudowany licznik motogodzin.
Ciągnikowy rębak bębnowy z podajnikami gąsienicowymi, idealny do lasu (HDS) - SKORPION 500 RB
 

Nie widzisz informacji kontaktowych ogłoszeniodawcy?

Możesz odpowiedzieć na to ogłoszenie
nie ponosząc żadnych kosztów
klikając na przycisk poniżej:

(konieczna bezpłatna rejestracja)

lub odkryć dane kontaktowe
ogłoszeniodawcy (usługa płatna).

Nie masz żetonów uprawniających
do korzystania z usług?

Odpowiedzi na ofertę
Wyświetleń: 6579
Aktualnie w systemie brak odpowiedzi na ofertę
 


REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz