DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich

Ktoś tu gra pod publikę-to nie jest rozwiązanie

Ale w 2008 r cena drewna była o30% za wysoka w porównaniu z innymi krajami. Mieliśmy upusty od 3-7% więc cena w porównaniu z rokiem ubiegłym wzrosła. Ażeby dostać drewno trzeba tą cenę podbić. Coś mi się wydaje, że to totalna paranoja.

rj [57]Odpowiedz na ten komentarz2008-12-18 17:27:58

Zgłoś nadużycie

Nieznajomość tematu razi

Pan z resortu środowiska jak to zwykle w Ministerstwie , nie jest w temacie .Ceny drewna przez cały 2008 r były ok 30% wyższe niż na zachodzie Europy ,m.in. przez sztywną politykę LP , polskie tartaki do dzisiaj nie są konkurencyjne z niemieckimi .Staciliśmy rynek zbytu ,chociaż w wyniku kryzysu był i jest bardzo ciasny .Konkludując ceny bezwzględznie powinno się obniżyć do poziomu ok. 145zł/m3 za WC01 .Także wszystkie firmy drzewne są zdeterminowane w celu obniżki cen drewna .Wszyscy mamy wspólny cel.

Tartacznik [1]Odpowiedz na ten komentarz2008-12-18 20:39:28

Zgłoś nadużycie

Nie spodziewałem się w przeszłości, nie spodziewam się w przyszłości ...

jakiejkolwiek pomocy ze strony rządu dla tysięcy małych firm. Trzeba próbować dostosować swoją działalność do otaczających warunków. W tym roku ograniczyłem przetarcie o 30%. Ilość sprzedaży zwiększyłem drewnem z Niemiec. Na portalu nie przebijam, a moja oferta na przyszły rok to zakup drewna w wielkości ok. 50% przetarcia z 2007.

Co do wypowiedzi p. wiceministra dotyczącego samofinansowania lasów: Rozumiem że lasy na swoich rezerwach finansowych pociągną z rok, a potem? Potem na miejsce małych tartaków, których za rok nie będzie powstanie kilka ładnych molochów na wzór niemiecki i tym tartakom zostanie sprzedane drewno za tyle za ile zechcą je kupić. Ale wtedy nie będzie już samofinansowania lasów, albo nie będzie połowy leśników.

TheQ [36]Odpowiedz na ten komentarz2008-12-18 20:43:58

Zgłoś nadużycie

Nie wszyscy wiedzą

że biorąc z Niemiec nie biorą niemieckiego tylko ruskie. Mają Niemcy i Austriacy duże kombinaty na Syberii i ciągną na własne potrzeby a jak mają za dużo wyprzedają. I tu zawsze z nami wygrają. Polacy ze swąa rusofobią nie mają szans.

Renard Rębiś [5]Odpowiedz na ten komentarz2008-12-19 17:33:32

Zgłoś nadużycie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz