/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Obecny zarząd LP to inflacyjni podżegacze w białych rękawiczkach. [1]

LP to monopolistyczna struktura, obsadzona obecnie przez jak widać tępych biurokratów działających na szkodę całej branży drzewnej. Zarząd swoimi pochopnymi i nietrafionymi w czasie decyzjami wywołał na rynku zakupowym surowca drzewnego hiperinflację przekraczającą momentami 400% w porównaniu do cen surowca z 2020 roku.Teraz w swoich projektach postanowił dolać oliwy do ognia, zapowiadając podwyżki cen wyjściowych. W odpowiedzi na list otwarty przedsiębiorców z branży drzewnej skierowany do Premiera, LP opublikowały totalnie żenujący komunikat.Podważają w nim tezę o dramatycznej sytuacji polskiego przemysłu drzewnego argumentując to wzrostem przychodu branży o 39%, z 28mld na 39mld. Śmieszny to argument przy skokach cen surowca o kilkaset procent. Zwyżka przychodu jest pochodną wzrostu cen surowca. Każdy producent musiał z tego powodu podnieść ceny to spowodowało wzrost przychodu. Jednak przy wysokich cenach maleje popyt i atrakcyjność ofert polskiej branży drzewnej. Sprzedaż zaczyna już od pewnego czasu siadać. Panowie leśnicy pogadajcie z producentami płyt meblowych – pełne magazyny, zaczynają postoje. Ogrodówka siadła już wcześniej, tam zaczynają się redukcje pracowników. Meblówka zaczyna hamować, zamówienia o 30% niższe. Tartaki, paleciarze, stolarnie mają problemy z zamówieniami. Mówimy o teraźniejszości, nie o hossie z przełomu roku. Macie żałosnych analityków i przekonacie się o tym jak za rok cała branża na tych Waszych podwyżkach, rzekomo stabilizujących, się wyłoży. Masowe bankructwa i grupowe zwolnienia na niespotykaną przez lata skalę, które widać na horyzoncie, wyprostują wasze myślenie.

Lechu [6]Odpowiedz na ten komentarz2022-10-06 01:44:07

Zgłoś nadużycie

Brawo

To widzą przedsiębiorcy !!! Nie analitycy czy rządzący. Oni nigdy nie założą swojego biznesu bo po prostu nie potrafią. Nie przewidują ale z jednej strony dobrze kończy się era pracownika. Kiedyś to musiało nastąpić ale większym zaskoczeniem jest to tempo spadku zamówień. To jest szok !!!

Krycha [1]Odpowiedz na ten komentarz2022-10-06 07:13:54

Zgłoś nadużycie

Ale w Was jadu

kij ma zawsze dwa końce

Snake [69]Odpowiedz na ten komentarz2022-10-06 09:48:35

Zgłoś nadużycie

A co wy sie tak tym przejmujecie. [1]

Przez ostatnie dwa lata w branży drzewnej było eldorado. Jeżeli podrożeje drewno a spadnie ilość zamówień czy ceny to trzeba zredukować zatrudnienie, ciąć koszty i tyle. Niech się martwią pracownicy i rząd. Czy przerobisz 2000m3 na rok czy 10000m3 i tak zarobisz więcej niż ludzie na etacie. Przejmujemy się wszystkim bardziej niż ci którzy w pierwszej kolejności odczuwają skutki inflacji czy też zmiany rynku pracy.

tartaczek [191]Odpowiedz na ten komentarz2022-10-09 11:27:18

Zgłoś nadużycie

Arek

Szczera prawda kiedyś musiało się to tak skończyć. Teraz może w końcu pracownik doceni pracę a nie przyjdzie nie dość że nic nie potrafi, to wymagania że hoho. Kto odłożył nie ma wielkich zobowiązań przeżyje i wszystko kiedyś wróci do normy.

Arek [27]Odpowiedz na ten komentarz2022-10-10 22:42:27

Zgłoś nadużycie

wystarczy nie kupować na systemówkach

Szanowni Państwo Kupujący, wystarczy ostudzić zapały na systemówkach i średnia cena zakupu drewna nie musi wcale wzrosnąć. Niestety system sprzedaży jest tak skonstruowany, że najlepiej ma handlarz i spekulant. Więc pospekulujmy- jak przyjdzie kryzys to lepiej chyba wyprodukować mniej, ale z większą marżą niż ciężko popracować na brak zysku

p.o. Kupującego [5]Odpowiedz na ten komentarz2022-10-11 19:56:53

Zgłoś nadużycie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA